Literatūrinio A. Puškino muziejaus žalioji aplinka

Literatūrinį A. Puškino muziejų supa nuostabaus grožio gamtos kraštovaizdžio draustinis – parkas su tvenkiniais, miškingos kalvos, raguvynų eroziniai latakai. Markučių vietovė istoriniuose šaltiniuose minima nuo XVI amžiaus. Tuo metu vietovė priklausė didiesiems Lietuvos kunigaikščiams.

Muziejus nuo 1948 metų įsikūręs išlikusiame dvaro sodybos gyvenamajame name, statytame 1868 metais.  Tai pirmasis literatūrinis muziejus Vilniuje. Markučių dvaro sodybos fragmentai įrašyti į Kultūros vertybių registrą. Parkas taip pat yra valstybės saugomas ir 2007 metais įrašytas į Kultūros vertybių registrą. Markučių parko teritorija patenka į Pavilnių regioninį parką. Parke auga daug senų galingų medžių: ąžuolų, liepų, klevų ir kitų.

Markučių parke įsikūrusio muziejaus darbuotojai organizuoja edukacinius renginius, kurie skirti supažindinti visuomenę su medžiais. Populiarus renginys „Prie jūros ąžuolas žaliuoja… Ką pasakoja Markučių medžiai?“.  Sudaryti šalia įstaigos augančių medžių pasai, planuojama parko lankytojams parengti informaciją apie medžius, organizuoti daugiau edukacinių renginių, skirtų gamtos ir literatūros sąsajoms aptarti. Siekiama, kad žalioji aplinka vilniečiams ir miesto svečiams būtų maloni ir jauki, tenkintų jų pažintinius poreikius, padėtų geriau pažinti gamtą.

Aplinkos apsaugos poskyris