Mažieji vilniečiai papuošė savo kalėdines eglutes pačių pagamintais žaisliukais iš atliekų

Šiais metais Vilniaus miesto vaikai buvo skatinami kalėdines eglutes savo namuose bei mokyklose papuošti netradiciškai – pačių pagamintais žaisliukais iš antrinių žaliavų ir taip prisidėti prie aplinkai draugiškų veiklų plėtotės bei įsijungti į Europos atliekų mažinimo savaitės renginius.

VšĮ „Nepriklausomi projektai“ specialistai, įgyvendindami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Ekologinio švietimo programos projektą „Kalėdų spalvos“, pakvietė pradinių klasių mokinius prisidėti prie atliekų kiekio mažinimo veiklų pakartotinai naudojant antrines žaliavas ir tuo tikslu inicijavo kalėdinių žaisliukų gaminimo konkursą.

Į konkurso „Kalėdų spalvos“ veiklas vaikai įsijungė labai aktyviai – susirinko per keturis tūkstančius dalyvių. Prie pradinių klasių moksleivių prisijungė ir darželių ugdytiniai. Visi jie kūrė kalėdines puošmenas iš kaštonų, kankorėžių, smilgų, įvairiausių augalų ir jų dalių, šieno, kartono, sudėvėtų audinių, plastiko ir kitų medžiagų.

„Projektu siekėme mažinti vartotojiškumą, nes jis prieš Kalėdas įgauna pavojingą pagreitį, siekėme atsigręžti į gamtą, tausoti ją ir stengtis savo pavyzdžiu parodyti, jog galima net ir mažiausiomis gamtai žalingomis sąnaudomis sukurti kalėdinius stebuklus“, – sakė projekto vadovė Jūratė Morkvėnaitė-Paulauskienė.

Konkursas “Kalėdų spalvos“ kūrybiškai ir aplinkai draugiškai veiklai suvienijo 220 pedagogų iš 68 Vilniaus miesto ugdymo įstaigų. Pasak mokyklų ir darželių darbuotojų, šis konkursas paskatina mokinukus susipažinti su pakartotiniu antrinių žaliavų panaudojimu, skatina puoselėti ir saugoti gamtą, moko mažinti taršą.

Konkurso darbų vertinimo komisiją sudarė menininkai Jurgita Jakubauskaitė, Živilė Malūkaitė, dailėtyrininkė Nijolė Nevčesauskienė. Komisijos nariai vertino mokinių kūrybiškumą ir išradingumą, išskirtinę sukurto žaisliuko formą, tekstūrą, draugiškumą aplinkai, antrinių žaliavų panaudojimo įvairovę.

Vaikų kūrybiškumas nustebino konkurso organizatorius ir vertinimo komisijos narius. „Nors konkursas gyvuoja jau penkerius metus, šiais metais dalyvių sulaukėme ypač daug, o jų išmonė ir fantazija nustebino ne tik gamtininkus, tačiau ir profesionalius menininkus”, – dalijosi įspūdžiais konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Jurgita Jakubauskaitė.

„Konkursas tikrai prasmingas, kasmet vaikų darbeliai kokybiškėja. Itin džiugina, kad šiais metais darželiai ir mokyklos į kalėdinių žaislų gamybos procesą įtraukė ir tėvelius”, – teigė konkurso organizatorė VšĮ „Nepriklausomi projektai“ vadovė Jūratė Morkvėnaitė.

Konkurso „Kalėdų spalvos“ nugalėtojais tapo dalyviai iš šių įstaigų:

  • Vilniaus lopšelio-darželio „Molinukas“ ,
  • Vilniaus lopšelio-darželio „Žemyna“,
  • Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos (3b klasės mokiniai).

Jau penktadienį, gruodžio 9 d., konkurso „Kalėdų spalvos“ nugalėtojai susirinks į kino centrą „Skalvija“ ir nemokamai žiūrės filmą, jų laukia saldžios dovanos ir VATC įsteigti prizai.

2017 metų konkursui „Kalėdų spalvos“ pateiktus darbus galima pamatyti kataloge:

https://issuu.com/jurate31/docs/kaledu_spalvos_2017_new

Konkursą “Kalėdų spalvos“ inicijavo o finansavo Vilniaus miesto savivaldybė. Prizais nugalėtojus pastatino Vilniaus atliekų tvarkymo centras.

Parengta pagal VšĮ „Nepriklausomi projektai“ vadovės Jūratės Morkvėnaitės informaciją.

Aplinkos apsaugos poskyris