„Mes Darom“ kviečia burtis į aplinkosaugos iniciatyvas

Nuotr. MES DAROM

Praėjusiais metais sukurtoje aplinkosaugos iniciatyvų platformoje buvo užregistruoja daugiau nei 40 įvairiausių iniciatyvų iš visos Lietuvos. Šiais metais organizacija „Mes Darom“ tikisi, kad šis skaičius bus dar didesnis.

„Pastebėjome, kad naujasis modelis, kai tvarkymosi akcija vyksta ne vieną dieną, o visus metus pasiteisina. Suprantame, kad ne visiems vienas savaitgalis gali būti patogus, todėl taip suteikiame daugiau laisvės rinktis ne tik iniciatyvos laiką, bet ir formą. Be to, tokiu būdu skatiname įmones ir bendruomenes galvoti apie aplinkos gražinimą ne tik pavasarį“, – sako VŠĮ „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.

Savaitgalis skirtas aplinkos tvarkymui

Balandžio 19–20 d. Vilniaus regiono atliekų tvarkymo centras kviečia gyventojus aktyviai kurti ir registruoti tvarkymosi talkas.

Šių talkų metu surinktos ir išrūšiuotos didelių gabaritų atliekos Vilniaus regione esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse bus priimamos pagal šiose aikštelėse nustatytą tvarką, bet neįtraukiant jų į fizinių asmenų metinius limitus. Svarbu tik padaryti nuotraukas, kurios patvirtins, jog atliekos surinktos savaitgalį vyksiančios talkos metu.

„Mes Darom“ primena, kad išrūšiuotas didelių gabaritų atliekas regioniniai atliekų tvarkymo centrai nemokamai priima visus metus, pagal juose nustatytą tvarką (apie ją galima sužinoti atitinkamo regioninio atliekų tvarkymo centro svetainėje arba atliekukultura.lt/atlieku-kulturos-zemelapis), todėl kviečia rinkti šiukšles ir kitomis dienomis.

Nuotr. MES DAROM

„Norisi akcentuoti, kad renkant šiukšles, svarbu ir jas teisingai išrūšiuoti. Patogiausia tai daryti renkant šiukšles į skirtingų spalvų maišus arba visiems bendrai išrūšiuoti jas renginio pabaigoje. Pastaruoju atveju tai ne tik didina bendrystę, bet ir suteikia vertingų žinių apie rūšiavimą“, – sako Edvardas Glušokas.

Šiais metais registruotoms tvarkymosi iniciatyvoms dalinami šiukšlių maišai taip pat prisideda prie gamtos tausojimo. Įmonė PLASTA pasirūpino maišais „Trash Panda“, kurie yra pagaminti iš 100% perdirbtų atliekų, kurių net 40–60 procentų sudaro buitinės plastikinės atliekos.

Tvarkytinas vietas galima žymėti specialiame žemėlapyje https://zemelapis.mesdarom.lt/. Gyventojai, norintys prisidėti prie aplinkos švarinimo, gali naudotis čia pateikta informacija – pagal galimybes pasirinkti užterštą tvarkymosi plotą ir jį sutvarkyti.

Daugiau informacijos apie galimybes prisidėti prie aplinkosaugos iniciatyvų visoje Lietuvoje skelbiama https://mesdarom.lt/darom-kartu/.