Metodinė priemonė vaikų kūrybinei veiklai „Skamba skamba dobilėlis, žalialapis augalėlis“

2023 metais Europos komisija paskelbė 2025 metų Europos žaliosios sostinės laureatus. 2025 m. Europos žaliosios sostinės apdovanojimas skirtas Vilniaus miestui. Finale dėl šio apdovanojimo kartu su Vilniumi rungėsi Gracas (Austrija) ir Gimarainsas (Portugalija). 2025 m. Europos žaliojo lapo titulas skirtas Trevizui (Italija) ir Viladekansui (Ispanija). Su šiuo titulu Vilnius prisijungia prie 15-os Europos miestų, tokių kaip Oslas, Stokholmas, Kopenhaga, Talinas, Valensija, Hamburgas, Lisabona, kurie jau įsipareigojo būti Europos lyderiais kuriant draugiškus žmogaus sveikatai ir gamtai miestus, ir pademonstravo puikių proveržių. Tai taip pat yra papildomas tarptautinės bendruomenės bei Europos Sąjungos dėmesys ir pripažinimas, nes vertinimus visų pirma daro nepriklausomi savo sričių ekspertai.

Dobilas (Trifolium) išrinktas 2024 metų žaliųjų edukacinių Vilniaus erdvių simboliu. Muzikinis projektas ,,SKAMBA SKAMBA DOBILĖLIS, ŽALIALAPIS AUGALĖLIS“ skirtas paminėti 2024 metų žaliojo Vilniaus simboliui ir tuo pačiu Žemės dienai. Jo tikslas – suburti Vilniaus miesto ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų meninio ugdymo mokytojus, kitus pedagogus, specialistus bei jų ugdytinius bendrai kūrybinei veiklai ir dobilo tema sukurti dainą, ratelį, žaidimą, skaičiuotę, įsidainavimo pratimą, pirštukinį žaidimą bei taip skambiai paminėti 2024 metų žaliojo Vilniaus simbolį – dobilą. Šiame rinkinėlyje sudėtos visos mokytojų kartu su ugdytiniais sukurtos dainelės, pateikti trumpi metodiniai sumanymai bei aprašymai.

Metodinė priemonė Skamba skamba doblėlis, žalialapis augalėlis

Dėkojame Vilniaus ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogams ir jų ugdytiniams.

Metodinė priemonė parengta įgyvendinant visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Gamta aplink mus – pažįstu ir rūpinuosi“, kuris finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2024 metų specialiosios programos lėšų. Partneriai – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto aplinkos skyriaus Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris.

Vilniaus lopšelio-darželio „Žirmūnėliai“ bendruomenė.

Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris