Mokiniai kviečiami dalyvauti aplinkosauginiame projekte „Žalioji Olimpiada 2020“

Nauji metai pasitinka  naujais planais, idėjomis, pažadais sau ir įtraukiančiais iššūkiais. Mūsų siekis – į Jūsų ir Jūsų auklėtinių 2020 m. darbotvarkę įtraukti Žemei naudingą veiklą: formuoti įpročius taupyti, saugoti, neteršti ir nekenkti aplinkai.

Didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ kviečia dalyvauti jau ketvirtus metus organizuojamame projekte „Žalioji Olimpiada 2020“ ir kartu su visa mokyklos bendruomene pasinerti į praktinį, tikrus rezultatus duodantį iššūkį.

Projekto tikslas – netradiciškai ugdyti 8-11 klasių moksleivių ekologinį sąmoningumą – atkreipti moksleivių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi principams, atsakingam vartojimui, teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui, bei vienkartinio plastiko naudojimo mažinimui.

Olimpiadą sudaro 3 etapai:

 1. etapas: Registracija ir praktinės užduoties atlikimas.

  Pirmajame etape dalyvauja visos iki š. m. vasario 29 d. užsiregistravusios mokymo įstaigos, kuriose mokosi 8-11 klasių mokiniai. Po registracijos išsiunčiama praktinė resursų taupymo užduotis, kuriai atlikti skiriamas 1 mėnuo – nuo kovo 1 iki kovo 31 d. Geriausius rezultatus parodžiusios mokyklos patenka į pusfinalius.

  Maloniai kviečiame registruoti savo mokyklą užpildant elektroninę registracijos formą iki 2020 m. vasario 29 dienos: https://forms.gle/kekQkDMvZGX23g8A6

  Užsiregistravusiems iki vasario 15 d. resursų taupymo užduotį išsiųsime savaite anksčiau!

 2. etapas: Pusfinaliai.

  Į pusfinalį patenka daugiausiai resursų sutaupiusios mokyklos. Šiam etapui mokykla deleguoja mišrias komandas, sudarytas iš 6 pagrindinių ir 3 atsarginių narių. Pusfinaliai vyks š. m. gegužės 11-29 d. įvairiuose Lietuvos miestuose. Pusfinalyje dalyvaujančios komandos atliks teorines ir praktines užduotis susijusias su žiedine ekonomika, tvaria aplinka, klimato kaita, atliekų tvarkymu. Anketoje nurodytu el. paštu bus atsiųsta rekomenduojama metodinė medžiaga.

 3. etapas: Finalas.

  Š. m. spalio mėnesį Vilniuje vyksiančiame renginyje dalyvaus 10 geriausiai pusfinaliuose pasirodžiusių komandų, bei 3 papildomos komandos, geriausiai atlikusios vasaros užduotį. Komandų lauks teorinės ir praktinės užduotys susijusios su žiedine ekonomika, tvaria aplinka, klimato kaita, atliekų tvarkymu. Šiam etapui pasiruošti taip pat padės atsiųsta rekomenduojama metodinė medžiaga.

  Žaliosios olimpiados 2020“ finale I-ąją vietą iškovojusi komanda laimės pagrindinį prizą – kelionę į Europos šalį, o jos atstovaujama mokykla taps 2021 m. olimpiados ambasadore. II-os ir III-ios vietų nugalėtojai taip pat bus apdovanoti šauniais prizais!

Dalyvavimas olimpiadoje yra nemokamas. Daugiau informacijos apie projekto organizavimą ir įgyvendinimą rasite prisegtuose olimpiados nuostatuose.

Pridedame renginio plakatą ir kviečiame pasidalinti juo su mokyklos bendruomene tiek vidiniais, tiek išoriniais kanalais.

Taip pat kviečiame sekti „Žaliosios olimpiados“ facebook https://www.facebook.com/ZaliojiOlimpiada/ bei instagram https://www.instagram.com/zaliojiolimpiada/ paskyras, kuriose visa informacija, susijusi su olimpiada, pasirodo pirmiausiai!

Jei turite klausimų, maloniai prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu 8633 77609.

Oficialus_rastas_mokyklos_vadovui

zalioji_olimpiada_2020_plakatas

Zalioji_Olimpiada_Nuostatai_2020

Aplinkos apsaugos poskyris