Noriu pasikonsultuoti dėl saugotinų medžių, krūmų genėjimo ar kirtimo – į ką kreiptis? 

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Pasikeitus Želdynų įstatymui, keitėsi medžių genėjimo ar šalinimo tvarka sostinėje. Privačių sklypų savininkai tokiems darbams turi gauti leidimus, o darbus atliekantys valstybinėje ar savivaldybei priklausančioje žemėje, turės kreiptis dėl sprendimo priėmimo. Anksčiau visais atvejais užtekdavo leidimo. Plačiau skaitykite: https://bit.ly/3DxcVAm

Keiciasi medziu genejimo ir salinimo tvarka

Išsamiau: https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/Leidimu-isdavimas-saugotinu-medziu-ir-krumu-kirtimui-bei-genejimui

Vadovaujantis Vilniaus savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėmis, tvarkant želdynus ir prižiūrint želdinius turi būti siekiama išsaugoti sveikus, gyvybingus, estetiniu ir ekologiniu požiūriu vertingus, perspektyvius želdinius – dar nepasiekusius gamtinės brandos ar ją pasiekusius, tačiau nekeliančius nei fizinio, nei ligų ar kenkėjų židinių susidarymo pavojaus aplinkai. 

Viešuosiuose želdynuose ir želdiniuose draudžiama kirsti ar intensyviai genėti saugotinus medžius nuo kovo 15 dienos iki rugpjūčio 1 dienos, išskyrus atvejus, kai jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams, eismo ar skrydžių saugumui, taip pat kai remontuojant, rekonstruojant ar tiesiant valstybinės reikšmės kelią, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus.

Viešieji želdynai ir želdiniai – savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose esantys želdynai ir želdiniai, skirti visuomenės poreikiams tenkinti, arba valstybinėje žemėje esantys atskirieji ir priklausomieji želdynai ir želdiniai, dėl kurių lankymo, apsaugos ir priežiūros tarp valstybinės žemės valdytojo ir savivaldybės vykdomosios institucijos sudaryta sutartis. Taip pat privačioje žemėje esantys želdynai ir želdiniai, dėl kurių lankymo, apsaugos ir priežiūros tarp privačių želdynų ir želdinių savininkų ir savivaldybės vykdomosios institucijos sudaryta sutartis. Lietuvos universitetų botanikos sodai ir juose augantys želdiniai nepriskiriami viešiesiems želdynams ir želdiniams.