Pasaulinė Aplinkos diena minima Vilniaus mokytojų namuose – renginys „Aš – gamtos dalis“

Birželio 5-ąją Pasaulinės Aplinkos dienos renginiai pasklido po visą pasaulį. Šią dieną apibendrinami aplinkos apsaugos veiklos rezultatai, gvildenamos aktualiausios aplinkos apsaugos problemos. Tai savitas stabtelėjimas, skatinantis žmogui padėti suvokti, kad ne jis gamtoje pats svarbiausias. Šiais metais didelis dėmesys skiriamas plastiko vartojimo, jo sklaidos ir keliamų pavojų aplinkai sampratai.

Jau tradiciniu renginiu tampa Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyrio ir Vilniaus Mokytojų namų organizuojamas Pasaulinės Aplinkos dienos minėjimas.

Pasaulinės Aplinkos dienos minėjimo renginiai pirmiausia subūrė mažuosius vilniečius. Šiais metais į svečius su parengta originalia muzikine programa atvyko Vilniaus lopšelių-darželių „Gudrutis“ ir „Krivūlė“ ugdytiniai su pedagogais. Juos pasitiko Gamtininkas, kuris paaiškino kokia ypatinga visiems žmonėms yra ši diena ir pakvietė pažaisti bei pasimankštinti. St. Moniuškos skvere aidėjo žaidžiančių vaikų juokas, net praeivių dėmesį patraukė skambūs kanklių garsai ir vaikų dainos. Vaikai savo meilę gamtai išreiškė piešiniais ant grindinio.

Vėliau, persikėlę į Vilniaus mokytojų namų mažąją salę vaikai žiūrėjo socialinę reklamą „Tu gali tai pakeisti, pradėk nuo savęs“, diskutavo kaip reikia rūpintis aplinka, kaip reikia prižiūrėti savo augintinį, piešė piktogramas, raginančias susirinkti šuniukų paliktus „bokštelius“. Visiems dalyviams įteiktos knygelės, kuriose pateikta daug kūrybinių užduočių, skatinančių saugoti aplinką.

Vilniečiai buvo pakviesti susitikti su mokslininkais, tyrinėjančiais aplinką. Į svečius atvyko mokslininkai Antanas Gedvilas ir Ričardas Skorupskas. Paskaitoje „Kraštovaizdžio tyrimų galimybės panaudojant bepiločius orlaivius“ jie pasidalino nuogąstavimais apie aplinkos būklę, neatsakingos žmonių veiklos pasekmes. Paskaitoje aktyviai dalyvavo Simono Daukanto 9 klasės mokiniai su savo geografijos mokytoja. Ypač buvo įdomu pamatyti demonstruojamus orlaivius ir išgirsti apie jų naudojimo galimybes kraštovaizdžio tyrimuose. Bendravimas su mokslininkais praturtino mokinių aplinkos pažinimą.

Mokiniai taip pat žiūrėjo socialinę reklamą ir piešė piktogramas, diskutavo apie aplinkos būklę, aplinkos apsaugą. Į diskusiją įsijungė Vilniaus mokytojų namų direktorė Zita Žepnickienė, Vilniaus miesto savivaldybės ekologė dr. Ona Motiejūnaitė. Dar kartą buvo atkreiptas dėmesys į kenksmingą aplinkai plastiko naudojimą. Ekologė visiems dalyviams įteikė medžiaginius maišelius, akcentavo antrinio daiktų naudojimo svarbą, pateikė originalių pavyzdžių, kaip galima prikelti daiktus antram gyvenimui. Atkreiptas dėmesys ir į Vilniaus miesto aplinkos ypatumus, unikalumą. Mokyklai padovanoti Vilniaus miesto žemėlapiai ir žaidimas, skatinantis geriau pažinti savo miestą.

Pasaulinė Aplinkos diena praėjo, tačiau geri darbai aplinkai turi būti daromi kiekvieną dieną.

Aplinkos apsaugos poskyris