Pasaulinė Aplinkos diena retų augalų kolekcijoje ir stebint mikropasaulį

Jau tradicija tapo Pasaulinės Aplinkos dienos proga vilniečius pakviesti į saugomų ir retų augalų kolekciją, gamtoje diskutuoti, dalintis patirtimi aplinkos apsaugos tema.

Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Kraštotvarkos ir agroverslo technologijos katedros dėstytojai, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyrio specialistais, birželio 6-ąją organizavo Atvirų durų dieną augalų kolekcijoje.

Šį kartą renginio dalyvių laukė staigmena – augalai slėpė paslaptingą išminties kapsulę, kurią reikėjo surasti. O jų buvo ne viena! Suradus kapsulę buvo išsiaiškintos kai kurios gamtos paslaptys, žymių žmonių mintys skatino susimąstyti apie asmens santykį su aplinka.

Gamtoje surinkti augalų pavyzdžiai buvo tiriami mikroskopu. Kai kurie dalyviai pirmą kartą išvydo mikropasaulį pro mikroskopą. Dalyviai paskatinti nenaudoti plastiko – jiems įteikti medžiaginiai maišeliai, o lopšelio-darželio „Rūta“ pedagogėms – žaidimas, skatinantis geriau pažinti Vilnių ir Vilniaus simbolika.

Augalų lapai pro mikroskopą (Arinos Rancevos nuotraukos):

Kiaulpienės žiedas pro mikroskopą:

Renginio dalyviai aromatinių augalų kolekcijoje susirinko augalų lapų arbatai ir kiekvienas skanavo savo sukurtą originalią arbatą.

Dėkojame visiems už prasmingą ir malonų bendravimą.

Aplinkos apsaugos poskyris