Pasaulinė gyvūnų globos diena minima Vilniaus inžinerijos licėjuje

Įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginį švietimo projektą „Sulaikykime žemę – jai žaluma reikalinga“ Vilniaus inžinerijos licėjuje organizuotas renginys Pasaulinei gyvūnų globos dienai (spalio 4 d.) paminėti. Renginyje dalyvavo apie 800 pradinių klasių mokinių. Jie buvo skatinami skirti ypatingą dėmesį savo augintiniams, padėti beglobiams gyvūnams ir kitaip prisidėti prie gyvūnų gerovės.

Mokiniai dvi savaites rinko medžiagą apie gyvūnus, pasakojo apie savo augintinius, jų priežiūrą, gyvenimo būdą. Klasės stenduose puikavosi mokinių piešiniai, kuriuose jie įamžino savo draugus – augintinius, atskleidė jų charakterio savybes, pomėgius.

Mokytoja Rita Stasiškienė suorganizavo 3 klasių mokinių susitikimą su gyvūnų globos organizacijos VšĮ „Lesė“ savanorėmis Rasa ir Agne, kurios pristatė jau aštuonerius metus gyvuojančią organizaciją. Mokiniai sužinojo, kad šią organizaciją įkūrė savanoriai gyvūnų mylėtojai, kurie ėmė rūpintis beglobiais gyvūnais ir aktyviai ieškoti jiems naujų namų. Dabar ,,Lesė“ yra viena didžiausių savanoriškų gyvūnų globos organizacijų Lietuvoje. Joje glaudžiasi ne tik benamiai gyvūnai, bet ir sužaloti, laisvėje negalintys gyventi paukščiai, ropliai. Buvo įdomu sužinoti, kad ši organizacija užsiima ir beglobių gyvūnų sterilizacijos programomis. Savanorės teigė, kad gyvūnams svarbiausia žmonių meilė, taisyklinga priežiūra, atsakomybė už juos. Mokiniai, stebėdami filmuotą medžiagą, turėjo galimybę susipažinti su gyvūnais, gyvenančiais “Lesės” globos organizacijoje. Išvydę tokius mielus gyvūnėlius, mokiniai sakė, kad jie taip pat norėtų savanoriauti. Tai darbas, kuriuo tu gali prisidėti prie geresnio, gražesnio pasaulio, kuriame kiekvienas keturkojis taps laimingesnis.

Mokykloje visą savaitę vyko akcija „Paremkime beglobius gyvūnus“, kurią organizavo pradinių klasių mokytojos. Jos metu mokiniai aukojo beglobiams gyvūnams ne tik skanėstus, bet ir žaislus, dubenėlius maistui, drabužėlius ir šiltus apklotus. Visas savo dovanas mokiniai atidavė gyvūnų globos organizacijos VšĮ „Lesė“ savanorėms, kurios pažadėjo jas nuvežti beglobiams gyvūnams.

Pasaulinės gyvūnų dienos paminėjimas skatina būti geresniais gyvūnams ne tik šią vieną dieną, bet ir visą gyvenimą. Neveltui sakoma: “Apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais”.

Informaciją parengė pradinių klasių mokytojos Daiva Cironkienė, Lina Kairiūkštienė, Renata Žukauskienė.

Aplinkos apsaugos skyrius