Pedagogai dalijasi gerąja vaikų gamtamokslinio ugdymo(si) patirtimi

Lapkričio 15 dieną Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pušynėlis“ organizuotoje konferencijoje „Metodinių priemonių rengimas ir jų panaudojimas ugdant vaikų aplinkosaugines, gamtamokslines kompetencijas“ pedagogės pristatė savo parengtas metodines priemones, skirtas vaikų gamtamoksliniam, aplinkosauginiam ugdymuisi, dalijosi šių priemonių naudojimo patirtimi. Renginys organizuotas Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ bendruomenei vykdant Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums 2023“/„Draugauju su gamta“. Projekto vadovė, konferencijos koordinatorė ir moderatorė – Irena Peciukonienė. Renginyje dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės ekologė, aplinkosauginio švietimo projektų koordinatorė dr. Ona Motiejūnaitė.

Konferencijos dalyvius pasveikino Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ vaikai, atlikę aplinkosauginę muzikinę kompoziciją (vadovė Laimutė Vanagienė) ir direktorė Audronė Lenkauskienė. Direktorė pasidžiaugė sėkmingai vykdomais projektais, pedagogių kūrybingumu, projektinės veiklos nauda vaikams, akcentavo, kad jau šešeri metai kaip bendradarbiaujama su Vilniaus miesto svivaldybės aplinkosaugininkais vykdant projektus ir jiems remiant pasiekti puikūs rezultatai: sukurtos ir naudojamos edukacinės erdvės, parengtos metodikos veikloms, sukurti žaidimai gamtos pažinimui ir įvairiapusiam vaikų ugdymuisi. Direktorė palinkėjo visiems įdomių pranešimų, naujų idėjų.

Pranešimus pristatė pedagogės iš 7 mokyklų. Konferencijoje pristatyti 9 žodiniai ir 5 stendiniai pranešimai supažindino su gamtos pažinimo veiklomis ir sukurtomis metodinėmis priemonėmis.

Stendiniai pranešimai.

Diana Poklikajevienė, Ingrida Šalc, Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“ stendinis pranešimas „Aplinkosauginis projektas „Mes – gamtai, gamta – mums“. Žaidžiame su metodinėmis priemonėmis“.

Rūta Kurilaitė, Vilniaus lopšelis-darželis „Jurginėlis“, „Arktis ir antarktis. Tyrinėjame ir pažįstame pasaulį“.

Greta Sutkevičiūtė, Vilniaus lopšelisdarželis „Jurginėlis“, „Saulės sistema. Tyrinėjame ir pažįstame dangaus kūnus“.

Sonata Černiauskaitė ir Simona Litvaitienė, Vilniaus lopšelis-darželis „Obelėlė“, „Mažai – daug“.

Violeta Petrovičeva, Vilniaus lopšelis-darželis „Žiedas“, „Gamta – mūsų namai“.

Žodiniai pranešimai.

„Metodinių priemonių rinkinys edukacinei veiklai „Kaip žydi pavasaris?“. Kūrybiškas panaudojimas įvairiose veiklose“. Lina Pratusevičienė, Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“.

„Smagūs ir naudingi atradimai tausojant gamtą“. Zita Paliulytė, Vilniaus lopšelis-darželis „Saulėgrąža.

„Veiklos žaliosiose edukacinėse erdvėse „Grūdinių kultūrų laukas“ ir „Daržininkų kampelis“. Kaip mes žaidžiame ir mokomės“. Diana Poklikajevienė, Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“.

„Mūsų kiemo medžiai“. Alina Mikalajūnienė, Vilniaus Salininkų lopšelis-darželis.

„Atradimai bulvių lauke – parengtų metodinių priemonių panaudojimas lauko erdvėje“. Ingrida Šalc, Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“.

„Edukaciniai žaidimai vaikų gamtinės aplinkos pažinimui“. Agnė Makauskienė, Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“.

„Gamtamokslinis ugdymas žaidžiant, veikiant, tyrinėjant“. Regina Vilkišiūtė, Vilniaus “Ryto” progimnazija.

„Ekologinis ugdymas žaliojoje edukacinėje erdvėje „Obelų sodelis“. Daiva Lapėnienė, Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“.

„Metodinių priemonių parinkimas ir panaudojimo galimybės įtraukiojo ugdymo kontekste“. Vaida Vilienė, Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“.

Dr. Ona Motiejūnaitė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto aplinkos skyriaus Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyrio ekologė apibendrino konferenciją, padėkojo visiems pranešėjams. Gamta yra puiki edukacinė erdvė padėti vaikams ugdytis kompetencijas, mokytis pažinti supantį pasaulį, mokantis skaičiuoti, skaityti, dėstyti savo mintis, stebėti, ieškoti ir atrasti. Šioje veikloje jiems sumaniai vadovauja mokytojas, parinkęs priemones, parengęs užduotis, visada pasirengęs padėti ir neleidžiantis suklupti. Kiekvienas vaikas, pagal savo galimybes gali atlikti užduotis, kurios jam suteikia ne tik pažinimo džiaugsmą bet ir daug kitų teigiamų emocijų. Parengtos ir konferencijoje pristatytos metodinės priemonės įrodo pedagogų kūrybingumą, profesionalumą ir supratimą ko reikia vaikams. Džiugu, kad bendradarbiaujant su pedagogais ir savivaldybės aplinkosaugininkai gali prisidėti plėtojant aplinkosauginio švietimo veiklas, paremti aplinkosauginių projektų vykdymą, kartu organizuoti renginius. Puikus bendradarbiavimo pavyzdys yra su Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ bendruomene. Vilniaus miesto savivaldybės Miesto aplinkos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius įpareigojo įteikti padėkas Audronei Lenkauskienei ir Irenai Peciukonienei už aktyvią ir prasmingą veiklą vykdant visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto veiklas, profesionalumą ir inovatyvumą ugdant darželio bendruomenės ekologinę savimonę ir aplinkosauginį raštingumą.

Konferencijoje pasidalinta gerąja vaikų gamtamokslinio, aplinkosauginio ugdymo(si) patirtimi. Daug naujų idėjų veikloms išgirsta, teliko jas adaptuoti savo įstaigose. Tad sėkmės!

Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris