Puiki galimybė virtualiai pakeliauti po saugomas teritorijas

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, siekdama didinti žinomumą apie Lietuvos saugomas teritorijas, kiekvienam nacionaliniam ir regioniniam parkui bei valstybiniams rezervatams sukūrė po trumpo metražo filmą. Filmai skirti reprezentacijai, lankytojų centrams bei edukacijoms. Tai puiki priemonė pedagogams sudominti, motyvuoti mokinius domėtis gamtos paveldu, jį gerbti ir saugoti. Viso sukurta 41 filmukas: apie visus šalies nacionalinius ir regioninius parkus, valstybinius gamtinius bei kultūrinius rezervatus, taip pat biosfero rezervatą.

Pagrindinis trumpų (5 minučių) filmų tikslas – supažindinti žiūrovą su kiekvieno valstybinio parko bei rezervato vertybėmis, lankomais gamtos ir kultūros objektais, pažintiniais takais, apžvalgos bokštais, unikaliomis kraštovaizdžio panoramomis, biologine įvairove… Kad žiūrovas suprastų – kokiu tikslu buvo steigiama saugoma teritorija, kas joje saugoma ir privalo būti išsaugota ateities kartoms.

Nauji trumpo metro filmai apie Lietuvos saugomas teritorijas jau sudėti į YOUTUBE platformą: https://www.youtube.com/@vsttam/featured .

Minėti filmai apie saugomas teritorijas buvo transliuojami populiarioje gamtosauginėje laidoje „Pradėk nuo savęs“ (laidos autorė – Dalia Juočerytė, laidos vedėjas – gamtininkas Gediminas Petkus). Laidas galima pamatyti LRT mediatekoje: https://www.lrt.lt/mediateka/video/pradek-nuo-saves .

Sėkmės keliaujant virtualiais Lietuvos krašto takais!

Parengta pagal LR aplinkos ministerijos informaciją

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris