Renginys profesoriui Ričardui Kazlauskui atminti ir vabzdžių namelių dirbtuvės

Šiais laikais biologinės įvairovės nykimas tapo aktualia problema. Vienas iš tai supratusių ir Lietuvos gyvūnijos įvairovę visą savo gyvenimą saugojusių žmonių buvo legendinis gamtininkas profesorius Ričardas Kazlauskas. Jo gamtosauginės idėjos įkvepia šių laikų gamtininkus tyrinėti ir saugoti aplink esančius organizmus. Vienas iš Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento finansuojamo Studentų gamtininkų mokslinės draugijos vykdomo visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Gyvas Saulėtekis“ renginių yra skirtas būtent šio iškilaus gamtininko prof. R. Kazlausko 90-tosioms gimimo metinėms paminėti ir sukurti namus žiemojantiems vabzdžiams.

Renginyje dalyviai susipažins su gamtininko profesija, sužinos ir išbandys, kaip stebint vabzdžius gali būti įvertinta aplinkos būklė, turės galimybę patyrinėti gyvūnus mėgintuvėliuose ir dėžutėse. Vilniaus universiteto zoologijos muziejuje bus rodomos profesoriaus surinktos vabzdžių kolekcijos, jo studentų moksliniai darbai, ištraukos iš laidų „Langas į gamtą“.

Dalyviai galės susipažinti su entomologinių eksponatų gamyba, išmokti išskleisti drugį.

Renginyje bus pristatyta vabzdžių įvairovė mieste, jų gyvenimo būdas ir svarba. Praktinėje renginio dalyje dalyviai savo rankomis iš įvairių gamtinių medžiagų gamins namelius, skirtus vabzdžių populiacijų būklės mieste gerinimui.

Renginiai įtraukti į mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ programą ir vyks rugsėjo 14 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre.

Detalesnė informacija ir registracija į renginius:

http://www.mokslofestivalis.eu/renginys/2017/kaip-tampama-ordino-uz-nuopelnus-lietuvai-karininko-kryziaus-nominantu/

http://www.mokslofestivalis.eu/renginys/2017/jei-norite-gyventi-ilgiau-studijuokite/

http://www.mokslofestivalis.eu/renginys/2017/pagamink-skraidanciam-sesiakojui-nama/

Aplinkos apsaugos poskyris