Renginys, skirtas profesoriui Ričardui Kazlauskui atminti

Vilniaus universitete rugsėjo 14 d. vyko Studentų gamtininkų mokslinės draugijos įgyvendinamo Vilniaus miesto savivaldybės ekologinio švietimo projekto „Gyvas Saulėtekis“ renginys, skirtas profesoriui Ričardui Kazlauskui atminti.

Renginyje dalyvavo Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro darbuotojai bei studentai, mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ lankytojai ir mokiniai iš Vilniaus mokyklų.

Vilniaus universiteto Zoologijos muziejuje buvo parengta ekspozicija prof. R. Kazlausko 90-tųjų gimimo metinių proga. Renginyje dalyviai susipažino su profesoriaus surinktomis vabzdžių kolekcijomis, jo moksliniais darbais, galėjo pamatyti ištraukas iš laidų „Langas į gamtą“, išmokti skleisti drugius. Vilniaus universiteto darbuotojai dalinosi prisiminimais apie legendinį profesorių. Zoologijos muziejuje darbuotojai ir savanoriai pristatė dalyviams gyvūnų įvairovę, prie kurios tyrimų prisidėjo profesorius.

Entomologas docentas Andrius Petrašiūnas papasakojo apie vabzdžių įvairovę ir svarbą. Praktinėje dalyje mokiniai iš Tuskulėnų gimnazijos ir Barboros Radvilaitės progimnazijos padedant Studentų gamtininkų mokslinės draugijos nariams konstravo medinius vabzdžių namelius-viešbučius, tinkamus įvairiems vabzdžiams peržiemoti ir dėti kiaušinius. Pagaminti 5 nameliai, kuriuos mokiniai išsinešė į savo mokyklas ir padovanos vietiniams vabzdžiams.

Renginyje dalyvavę Vilniaus universiteto darbuotojai, žinantys profesorių R. Kazlauską kaip kolegą bei dėstytoją, pasidžiaugė, kad jo atminimas, darbai, patirtis yra svarbūs mūsų visuomenei ir renginyje buvo kūrybiškai ir įdomiai pristatyti.

Vaikai, smagiai leisdami laiką meistravo ir išmoko pasigaminti medinius namelius, džiaugėsi kad juose galės apsigyventi vabzdžiai.

VU studentų gamtininkų mokslinės draugijos informacija

Aplinkos apsaugos poskyris