Respublikinė vaikų kūrybinių darbų paroda Augalų istorijos: „Girios medeliai, žali žaliuonėliai“

Respublikinė vaikų kūrybinių darbų paroda „Augalų istorijos: „Girios medeliai, žali žaliuonėliai“ (toliau – paroda) organizuota vykdant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums“, finansuojamą iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2020 metų specialiosios programos lėšų.  Paroda skirta ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų gamtamokslinės ir aplinkosauginės kompetencijų ugdymui bei Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.

Parodos Vilniuje organizatoriai – Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“. Partneriai – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris. Parodos organizavimą koordinavo Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ direktorė Audronė Lenkauskienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Irena Peciukonienė. Paroda vyko 2020 metų lapkričio mėnesį.

Džiugu, kad parodos organizavimo idėjai pritarė Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas: „Dėkojame už laišką ir gražią iniciatyvą  pagerbti visuomenei svarbią asmenybę, įžymią vilnietę habil. dr.  Eugeniją Šimkūnaitę jūsų sumanyta paroda. Labai vertiname, kad jūsų lopšelio-darželio auklėtiniai bus skatinami pažinti gamtą, sukurti kūrinėlių – tai vis Eugenijos Šimkūnaitės diegtos gamtojautos dalis“. Taip pat laiške nurodė, kad neprieštarauja, kad būtų skenuota knyga „Girios medeliai, žali žaliuonėliai“ (Vilnius, 1991) ir kopija susieta su parodos nuostatais.

Parodoje dalyvavo vaikai iš 17 įstaigų (7 miestų). Eksponuoti 46 darbai.

Parodos metu sudarytos sąlygos vaikams susipažinti su E. Šimkūnaitės kūryba, perteikti savo žinias, patirtį ir įspūdžius apie medžius iliustruojant knygos „Girios medeliai, žali žaliuonėliai“ pasakas meninės raiškos priemonėmis.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris