Švaros žygis su mažaisiais balsiečiais

Lapkričio 5 dieną, šaunieji 3C klasės mokinukai ir jų mokytoja Vida Laucienė, Balsių bendruomenės pirmininkė Neringa, bendruomenės narė Diana susibūrė gero darbo aplinkai atlikimui – tvarkyti miškelį esantį tarp Balsių ir Užpalių gatvių! Nutarta surinkti šiame plote šiukšles. O jų, pasirodo, buvo daug. Vos per 1 valandą surinkta didelė krūva šiukšlių, kurioms transportuoti teko  išsikviesti balsietę Jolitą Deresevičienę. Į planuotą transportą šiukšlės netilpo!

Gaila, bet miškelyje teko palikti dalį šaldytuvo ir televizoriaus kineskopą, nes gamtos švarintojos buvo nepajėgios šias šiukšles išnešti iš miškelio. Nutarė, kad jomis pasirūpinti teks vėliau.

Grožėtis rudens auksu nuspalvinta gamta dar maloniau, kai žinai, kad prie jos gerbūvio nors šiek tiek prisidėjai.

Nuoširdi padėka jauniesiems balsiečiams, taip entuziastingai ir energingai švarinusiems miškelį. Žinoma, geriausia šiukšlių prevencija – jų nebuvimas. Bet vis dar ne visi žmonės išmoko tinkamai elgtis gamtoje.

Balsių bendruomenė 2020 metais vykdo Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos projektą „Sąmoningas ir aktyvus balsietis“. Vykdydami projektą organizuoja kūrybines dirbtuves, paskaitas apie aplinkos tvarkymą, gamtos saugojimą, švarina savo aplinką. Veikloje vadovaujasi nuostata „Pradėk nuo savęs“, „Ką galiu padaryti aš?“. Prasminga veikla tvarkyti savo aplinką, o jauniesiems balsiečiams tai ir aplinkosauginių įgūdžių įgijimo pamoka.

Parengta pagal Balsių bendruomenės informaciją

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris