Tarptautinę žavėjimosi augalais dieną – konferencija „Atradimai gamtoje: mokslas ir menas 2021“

Gegužės 18 dieną minima tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Šią dieną skatinama skirti dėmesio augalams, juos geriau pažinti, pamatyti jų grožį (juk nėra negražių augalų yra tik jų grožio nepamatantys žmonės), suprasti jų reikšmę gamtai ir žmogui. Vilniaus Lazdynų mokykla šią dieną organizavo respublikinę ugdymo įstaigų mokslinę-metodinę konferenciją „Atradimai gamtoje: mokslas ir menas 2021“.

Konferencija vyko nuotoliniu būdu. Konferencijos dalyvius pasveikino Vilniaus Lazdynų mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Regina Ablom.

Programa_2021_05_18_konferencija

Jau ne vienerius metus yra užsimezgusi prasminga Vilniaus Lazdynų mokyklos bendruomenės partnerystė su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyrio specialistais aplinkosauginio švietimo srityje. Konferencijoje ekologė dr. Ona Motiejūnaitė pristatė pranešimą Kvapūs atradimai žaliojoje edukacinėje erdvėje „Prieskoniniai augalai“, kuriame pasidalino įžvalgomis kuriant edukacines erdves mokyklos aplinkoje, kaip susieti lauko ir patalpų edukacines erdves, kokius įdomius objektus parinkti, kokius tyrimus atlikti rekomendavo geriau pažinti prieskoninius ir aromatinius Lietuvos floros augalus.

Džiugu, kad mokyklos bendruomenės ir savivaldybės specialistų bendravimas yra prasmingas. Tai patvirtino pedagogų pranešimuose pristatyta mokinių gamtos pažinimo ir saugojimo projektinė veikla. Daugelyje atvejų mokinių vykdomos temos buvo tos, kurios su pedagogais buvo aptartos ekologinio švietimo seminaruose ir konferencijose. Pradinukai rengia projektus tikslu pažinti augalus ir gyvūnus (pelėdas, šunis, kiaules ir šernus, gandrus, bites ir kt.), aiškinasi žodžio ekologija reikšmę ir prasmę.

Ypač įdomūs stebėjimai gamtoje atliekami susiejant matematiką su gamtos mokslais: ieškoma ir fotografuojama simetrijos, lygiagrečių tiesių, geometrinių figūrų aplinkoje pavyzdžiai. Augalų fotografavimas gamtoje, jų būdinimas naudojant išmaniąsias technologijas yra efektyvus augalų pažinimo būdas. Mokykloje žaliuoja Savivaldybės finansuojamų ekologinio švietimo projektų vykdymo metu pasodintų lazdynų kolekcija, mokyklos bendruomenės vadinama „Lazdynų giraitė“. Jau ir riešutų derlius buvo nuimtas, pasvertas, paragautas. Kūrybingai dirba mokyklos fotografų būrelis, kuriame didelis dėmesys skiriamas gamtos reiškinių fotografavimui.

Pedagogai nuoširdžiai dalijosi patirtimi, atradimais gamtoje ir pedagoginio darbo sėkmėmis. Ši konferencija jau tapo tradicine. Numatoma plėtoti jos tematiką, pranešėjų ratą. Gamta – geriausia mokytoja, iš jos mokomės, semiamės idėjų ir tobulėjame.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris