UAB „Vilniaus apšvietimas“ žengė dar vieną žingsnį link švaresnės aplinkos

 

UAB „Vilniaus apšvietimas“ žengė dar vieną žingsnį švaresnės aplinkosaugos tvarumo link. Pasirašė sutartį, su energijos tiekimo konkursą laimėjusia įmone UAB Enefit – didžiausia Baltijos šalyse elektros energijos gamybos ir prekybos įmone.

Aplinkosauga ir anglies dvideginio emisijos sumažinimas – viena iš prioritetinių UAB „Vilniaus apšvietimas“ tikslų.  Nuo šiol įmonė drąsiai teigia – visa mieste suvartota elektros energija gatvės, kiemams, viešosioms erdvėms apšviesti pagaminta iš 100 proc. atsinaujinančios energijos!

Įmonė stengiasi kelti ambicingus tikslus ir siekti realaus pokyčio, dirbti absoliučiai draugiškai aplinkai. Sunaudojamos energijos kiekiai nuolat stebimi ir analizuojami. Vidutiniškai gatvėms apšviesti pasaulyje sunaudojama apie du procentus elektros energijos. Nepaisant nuolat augančio šviestuvų skaičiaus, dėl nuolat diegiamų naujų, energiją taupančių technologijų sostinėje suvartotos elektros energijos kiekis išlieka panašus.

Vilniui apšviesti per metus suvartojama apie 20 tūkst. MWh. Miesto apšvietimui skirtas suvartojamos elektros energijos kiekis priklauso ne tik nuo šviestuvų pobūdžio ir efektyvumo, bet ir nuo sezoniškumo. Vasarą, kuomet dienos yra ilgesnės, apšvietimas įsijungia vėliau, todėl, pavyzdžiui, birželį vidutiniškai suvartojama apie 1,5 tūkst. MWh (vidutinis šviestuvų švietimo laikas yra 180 valandų per mėnesį), tuo tarpu žiemą – sausio mėn. – 2,5 tūkst. MWh (vidutinis šviestuvų švietimo laikas yra 470 val./mėn.).

Klimato pokyčiai – viena didžiausių šių laikų problemų, tad UAB „Vilniaus apšvietimas“ imasi kompleksinių veiksmų, šiems pokyčiams sumažinti. Tarptautinės energetikos agentūros paskaičiavimais, energijos sunaudojimas ateityje ženkliai išaugs, todėl labai svarbu jau šiandieną vystyti ir naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius bei siekti efektyvaus energijos panaudojimo.  Tad efektyviam energijos panaudojimui, mieste montuojami ekonomiški, energiją tausojantys LED šviestuvai. Šviestuvų technologija leidžia daugiausia energijos sutaupyti tuomet, kai  naudojami išmanūs sprendimai. Kai apšvietos lygis reaguoja į aplinką, oro sąlygas ir eismo intensyvumą: pritemdant gatves, kuomet menkas eismas, arba kai iškrenta sniegas, priklausomai nuo saulėtų ar apsiniaukusių dienų ir pan.

Pilnai modernizavus miesto apšvietimą išlaidos elektrai sumažės perpus – bus sutaupoma apie 11,7 mln. kWh arba daugiau kaip 1 mln. Eur per metus.