Vaikai savo rūpestį aplinkos kokybe iliustravo meninės raiškos priemonėmis

Santariškių lopšelio-darželio bendruomenė 2020 metais vykdė Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mažieji gamtos saugotojai“. Siekiant padėti vaikams suprasti atsakingo žmogaus elgesio gamtoje svarbą, buvo organizuoti pokalbiai apie aplinkos kokybę, aplinkos stebėjimai. Savo patirtį vaikai išreiškė kurdami stendus.

Renginiai vyko spalio mėnesį. Dalyvavo 229 3-7 metų amžiaus vaikai.  92 Vilniaus Santariškių l/d vaikai ir 137 l/d „Pakalnutė“ vaikai. Vaikams padėjo tėveliai. Vaikai turtino aplinkos pažinimo kompetencijas visą savaitę, įgijo daugiau žinių apie juos supančią aplinką, gamtą. Jie mokėsi atsakingai elgtis gamtoje, saugoti ją ir mylėti. Diskutuodami aptarė, kaip kiekvienas gali prisidėti prie savo aplinkos gražinimo: būtina pradėti nuo savęs.

Vaikai su pedagogais kūrė plakatus aplinkosaugine tema pasitelkdami įvairias menines raiškos priemones. Darbai buvo eksponuojami įstaigos erdvėse. Buvo sukurta 9 kūrybiniai darbai plakatai-vėliavos, kurie buvo eksponuojami lauko erdvėse.  Vaikai dirbdami komandose parengė 48 plakatus gamtosaugine tema. 4 geriausiai atspindėję temą, buvo atrinkti ir išleisti atviruko formatu, pagaminta 350 atvirukų, kurie padalinti vaikų tėvų darbovietėse.

Patirtys: 1 priedas 2 priedas 3priedas

Jei stengsiesi būti naudingas kitiems, būsi naudingas ir sau; ir jeigu kitų nemylėsi, tuo labiau niekas nemylės tavęs.    M. A. Mureto.

Parengta pagal projekto „Mažieji gamtos saugotojai“ medžiagą.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris