Vaikų kūryba – „Gamtos ornamentai“

Organizuotos koliažų iš gamtinės medžiagos kūrybinės dirbtuvės „Gamtos ornamentai“ skirtos Pasaulinei natūralios aplinkos dienai bei Tautodailės metams paminėti. Renginys organizuotas Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ bendruomenei vykdant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums“, finansuojamą iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2020 metų specialiosios programos lėšų.

Dirbtuvės vyko Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pušynėlis“ 2 dienas. Dalyvavo apie 130 vaikų, apie 10 tėvų, 14 pedagogų. Kūrybinių dirbtuvių metu bendruomenės nariai turėjo galimybę išreikšti savo kūrybingumą, nuotaiką kurdami ornamentus lauko aplinkoje iš įvairios gamtinės medžiagos, taip ugdantis supratimą apie racionalų gamtos resursų naudojimą ir gamtos teikiamas mums dovanas. Dalyviai susipažino su įvairia gamtine medžiaga, kartu tyrinėjo, kūrė planus ir juos įgyvendino.

Buvo organizuotos ir dvejos eko dirbtuvės „Geri darbai gamtai“. Eko dirbtuvių „Geri darbai gamtai“ metu įgijo žinių apie varliagyvius, jų saugojimą, išmoko pagaminti rupūžių namelius. Daugelis vaikų pakeitė nuomonę apie varliagyvius, jų reikšmę gamtai ir žmogui, suprato kodėl reikia juos saugoti.

Tokia veikla padeda vaikams ugdytis gamtamokslinę kompetenciją, įgyjant žinių, supratimo ir įgūdžių aplinkos pažinimo ir saugojimo tema.

Parengta pagal I. Peciukonienės informaciją

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris