Viktorina ,,Mes – gamtos vaikai“

Santariškių lopšelio-darželio bendruomenė 2020 metais vykdė Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mažieji gamtos saugotojai“. Vykdant projektą įstaiga su partneriais Vilniaus l/d „Lazdynėlis“ ir l/d „Pakalnutė“ organizavo viktoriną ,,Mes – gamtos vaikai“.

Viktorina vyko dviem etapais. I etapas. Dalyviai: Vilniaus Santariškių l/d, Vilniaus l/d ,,Lazdynėlis“, Vilniaus l/d ,,Pakalnutė“, viso – 189 vaikai.  Pirmajame etape dalyvavo 3 įstaigų 9 grupių 5-7 m. amžiaus vaikai.

Viktorinos II etapas (nuotoliniu būdu, susijungus visiems vienu metu) vyko varžantis 3-ims Įstaigose laimėjusioms komandoms (naudojant Zoom platformą).

Viktorina skirta vaiko patirtiniam gamtos pažinimo ugdymui bei įgytos informacijos per ankstesnes projektines veiklas įsisavinimui. Viktorina vyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėse. Viktorinai klausimai buvo parengti pagal pagrindines temas: paukščiai, gyvūnai, augalai, sliekai, vabalai, rūšiavimas, atšilimas ir kt. Vaikai turėjo puikią galimybę pasitikrinti bei įtvirtinti jau turimas žinias apie gamtą bei įgyti naujų. Vaikai varžėsi dėl „Mes – gamtos vaikai“ titulo atsakinėdami į klausimus. Vaikai smagiai ir prasmingai leido laiką atlikdami praktines užduotis savo komandose, argumentuotai atsakinėdami į klausimus. Šia patrauklia vaikams veiklos forma sužadinamas vaikų noras ne tik domėtis gamta, bet ir įgyti apie ją naujų žinių, tokiu būdu ugdoma vaikų ekologinė savimonė ir kultūra. Viktorinos dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir prizais. Vaikai įtvirtino savo turimas gamtos mokslų, aplinkosaugos žinias.

Patirtys.  1 dalis     2 dalis

Parengta pagal projekto „Mažieji gamtos saugotojai“ medžiagą.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris