Vilniaus lopšelio-darželio „Bitutė“ bendruomenė 2022 metais vykdo Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Atvėrus bičių avilio duris“

Vilniaus lopšelio-darželio „Bitutė“ bendruomenė nutarė pateisinti savo įstaigos vardą ir ant įstaigos stogo avilyje apgyvendino bitutes. Tai vienas iš 25 ant miesto stogų įrengiamų avilių, kuriuos Urbanbee.lt bitininkai įrengia pagal Aplinkos ministerijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros inicijuotą projektą. Kad lopšelio-darželio „Bitutė“ vaikai jaustųsi saugiai, miesto bitininkai ant stogo įkurdino specialiai išvestos bukfasto veislės linijos bites, kurios yra darbščios, ramios ir nepuola žmonių. Yra ir bitininkė – pedagogė, kuri rūpinasi bičių gerove ir medaus gavimu. Darželio vaikai puikiai susipažinę su bičių gyvenimu, bitininkystės verslu. „Įsijungę į miesto bitininkystės skatinimo projektą ir įsirengę rankų darbo avilius ant darželio pastato stogo su bakfasto veislės bitėmis, prisidėsime prie nykstančių bičių išsaugojimo ir tuo pačiu kursime tvarią ir sąmoningą bendruomenę. Įvertinus, kokia svarbi ekosistemos dalis yra bitės, projekto metu siūlome bendruomenei išbandyti miesto bitininkystę, labiau pažinti bičių šeimos gyvenimą ir stiprinti aplinkosauginį raštingumą“, – sako lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė Sigita Dailydienė. Aviliuose įrengtų kamerų dėka galima tiesiogiai stebėti bitučių gyvenimą: https://www.facebook.com/watch/?v=1381649472241787

Plačiau apie bičių įkurdinimą: https://am.lrv.lt/lt/naujienos/vaikai-susidraugauja-su-bitemis-ant-darzeliu-stogu-kyla-aviliai?fbclid=IwAR2INnVJpYz_sGf-yAjFvOZjIlDHwIM5CIDk08BNYJHeUGRNrYzhYoizGRY .

Įstaigos vidaus erdvėse vyrauja bičių motyvai. Puiki inovatyvi veikla. O koks skanus medutis!

Įstaigos aplinka skendi žalumoje, rudenį pasidabina aukso rūbu. Pedagogai su vaikais ir jų tėveliais yra įrengę edukacinių aplinkų. Turi gamtos ir technologijų klases, nektaringų augalų bičių ganyklą, natūralios pievos fragmentą, pakeliamas lysves, mini šiltnamį, „Pelėdinę“, lauko bibliotekėlę, kupolą (parodų ir kūrybinių dirbtuvių vieta) ir kt. Augina daug žydinčių augalų – kad bitutės turėtų iš kur medų rinkti. Augina ir drugelių krūmu vadinamą budlėją. Vaikai tyrinėja gamtą, mokosi ją pažinti: sėja, sodina ir prižiūri augalus, stebi vabzdžių gyvenimą, kelia inkilus paukščiams, fotografuoja gamtos objektus, sudaro herbarus. Vaikų darbeliai eksponuojami parodose.

Žalioji įstaigos komanda rūpinasi, kad edukacinės erdvės būtų įdomios, vaikams padėtų ugdytis ir motyvuotų juos būti atsakingais vartotojais. Aplinkosauginės pamokos „Augalų tyrinėtojo užrašai“ vyksta įstaigos ir Vilniaus misto gamtoje (apie jas plačiau: https://darzelisbitute.lt/projekto-atverus-biciu-avilio-duris-veiklos/). Vykdydami aplinkosauginio švietimo projektą „Atvėrus bičių avilio duris“ (Projekto vadovė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Saladžiuvienė) pedagogai tobulina edukacines erdves, praturtina jas naujomis priemonėmis, organizuoja aplinkosauginius renginius. Profesionaliai pedagogai su vaikais skaito gamtos knygą ir padeda vaikams patirti pažinimo džiaugsmą.

„Manau, kad kiekvienas žmogus turi suprasti aplinkosaugos svarbą, nes tai yra vienintelis kelias, kuriuo turime eiti. Tas kelias turi prasidėti šeimoje ir tęstis visą gyvenimą, tapdamas dalimi kiekvienos asmenybės. Asmenybės, kuri taip elgiasi natūraliai, suprasdama, kad priešingu atveju ji naikina pačio žmogaus asmenybę ir gyvenimo gerovės lygį. Kai visi tai suprasime, problemos savaime spręsis“. Prezidentas V. Adamkus.

 

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris