Vilniaus lopšelio-darželio „Lazdynėlis“ žaliosios edukacinės erdvės

Vilniaus lopšelį-darželį „Lazdynėlis“ supa nuostabi žalia aplinka. Ypač turtinga yra edukacinio sodo vaismedžių ir vaiskrūmių įvairovė. Augalai gražiai sukomponuoti, kiekvienam parinkta tinkama augti vieta. Edukacinio sodo įkūrimu ir puoselėjimu rūpinasi ne tik pedagogai, tačiau ir Romualdas ir Ana Vrublevskiai. Tai jie parenka augalus, moko darželio pedagogus įvairių augalų priežiūros subtilybių. Vaismedžiai yra įskiepijami ir vienas medis gali brandinti skirtingų veislių vaisius. Visokių įdomybių yra šiame sode. Gausiai dera sausmedžiai, šilkmedžiai, sedulos ir žinoma obuoliai, vyšnios, kriaušės, slyvos. Vaikai visus vaisius ragauja, daug žino apie sodininkystę. Sode auga įdomus augalas katalpa, vaikams pasakojama pasaka apie beždžionių ir dramblių kovas, po kurių išaugo augalas su dramblio ausų formos ir dydžio lapais, beždžionių iečių formos vaisiais. Prie augalų yra etiketės su jų vardais ir QR kodais, parengta metodinė medžiaga veikloms. Edukaciniame sode visais metų laikais vyksta vaikų veiklos.

Originaliai įrengtos daržo lysvės – panaudotas lapų kompostas. Lysvėse gausiai dera pomidorai, moliūgai. Vaikai džiaugiasi derliumi, noriai skanauja mažuosius pomidoriukus ir sako, kad jų skonis ypatingas.

Kai aplinkoje gausu augalų, tai ir vabzdžių bei paukščių nestinga. Medžiams, paukščiams, vabzdžiams pažinti įrengti spalvingi stendai. Vabzdžių viešbutis laukia gyventojų. Kai kurios priemonės buvo įsigytos 2023 metais vykdant Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą aplinkosauginį projektą „Įstaigos gamtos pažinimo erdvės – edukacinio sodelio naudojimas“. Daug priemonių pagamina patys pedagogai ar perka įstaigos lėšomis. Padedant visai bendruomenei įrengtas sensorinis kambarys. Lauko aplinkoje vaikų mėgiamas pojūčių takelis. Daug idėjų dar planuojama įgyvendinti. Tačiau viskas daroma apgalvojus, neskubant, planingai.

Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris