Vilniaus lopšelis-darželis „Bitutė“ atveria bičių avilio duris

Gegužės pabaigoje Vilniaus lopšelyje-darželyje „Bitutė“ startavo Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamas visuomenės aplinkosauginio švietimo projektas „Atvėrus bičių avilio duris“.

Vyko aktyvus bendruomenės narių informavimas apie projektą, nurodant tikslą, aktualumą, apžvelgiant numatomas veiklas ir iniciatyvas bei skatinant tėvų įsitraukimą.

Gegužės pabaigoje įvyko aplinkosauginiai praktiniai mokymai darželio bendruomenei „Lauko erdvių želdinimas“. Interjero apželdinimo floristė Antanina Balsevič (interjero želdinimo įmonė „Floralita dizainas“) įvertino turimą plotą ir dirvą, papasakojo kaip kuriamas apželdinimo projektas ir kaip patiems nusibraižyti paprastą ir suprantamą planą, įvertinant finansinius bei žmogiškuosius išteklius.
Buvo suplanuota, kurioje konkrečiai vietoje darželio teritorijoje bus įrengtos žydinčių nektaringų augalų erdves. Mokymų dalyviai sužinojo apie natūraliųjų ir vaistinių nektaringų augalų galimybes augti miesto teritorijose.

Konsultuojantis su floriste, buvo pasodinti nektaringi augalai: čiobrelis, agurklė, rasakila, citrininė melisa, šalavijas, raudonėlis,  melisa, kalendra, dobilas, šlamutis, jonažolė, levanda, eraičinas melsvasis, ežiuolė, snaputis. Buvo suplanuota įsigyti kitų medingų augalų: miskantų,  hortenzijų, veigelių, radastų (deucijų) ir kt.

Darželio teritorijoje buvo įrengta „Bičių ganykla“, taip pat, atokiau nuo gatvės, buvo atkurta natūralios laukinės pievos gyvybė, paliekant numatytą  plotą nešienaujamą.

Buvo pagamintos nektaringų augalų kortelės bei sukurti stebėjimo lapai, kuriuose vaikai pažymėjo  pasodintus augalus, užrašė jų pavadinimus, užfiksavo pasodinimo datą ir toliau stebės augalų augimą, kokie vabzdžiai lanko augalus ir kt. Vyko kūrybinės dirbtuvės, skatinant didesnį vaikų susidomėjimą bitute. Ugdytiniai įsipareigojo būti atsakingais už pasodintų augalų priežiūrą.