Vilniaus vaikai dovanoja paukščiams namus

Vilniaus miesto švietimo įstaigų ugdytiniai su tėveliais, pedagogais ir visa bendruomene gamina ir dovanoja paukšteliams namus. Prie pagamintų inkilų prideda ir laišką paukšteliui. Konkursą-parodą organizuoja draugija „Žaliuojanti Vilnija“ kartu su  Vilniaus miesto  savivaldybės  administracijos Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyriu, VU botanikos sodu. Konkurso rėmėjas VŠĮ „Grunto valymo technologijos“.

Visą kovo mėnesį dar galima pristatyti pagamintus inkilus parodai. Baigiamasis renginys vyks balandžio 1 dieną. Plačiau apie dalyvavimo sąlygas rašoma: https://aplinka.vilnius.lt/kvietimas-dalyvauti-konkurse-parodoje-dovanojam-pauksciams-namus/ .

Dalijamės parodos dalyvių darbais ir refleksijomis.

Adelina Androsovaitė ir Jokūbas Sedelskis iš Vilniaus lopšelio-darželio „Kodėlčiukas“ myli paukštelius ir nori, kad jie visi turėtų namus. Jų kūrybiniai darbai „Mano gražioji pempė“ ir „Mažasis genelis“. Pedagogės Audinga Lesniauskienė, Lina Tuzienė taip apibūdina vaikų įspūdžius: Vaikai labai sujaudinti ir laimingi, pamatę kaip darželyje keliami inkilai, sužinoję, kokie paukštukai juose apsigyvens. Džiaugiasi, kad paukščiai sugrįžta, vėl girdės jų gražius balsus.  Laisvai reiškė savo kūrybinius įgūdžius. Rašant laiškus garsiai reiškė savo mintis, kad ir „paukščiai juos išgirstų“.

Aktyviai renginyje dalyvauja Vilniaus lopšelio-darželio „Pipiras“ bendruomenė, iniciatyvą skatina pedagogės Ona Kunickienė, Audronė Varenbergienė, Lilija Verikaitė, Evelina Tovianska. Parodai-konkursui pristatytas darbas „Čiulbėk, paukšteli!“, laiškas paukšteliams ir pasidalinta pavasario maloniomis akimirkomis: „Smagu buvo išgirsti pirmojo paukštelio vieversėlio čiulbesį. Stebėti kaip elgiasi paukšteliai pavasarį.“

Nors Gaudrei Gailiūnaitei dar tik du metukai, tačiau jai rūpi, kad paukšteliai turėtų namus. Kartu  su šeima ir pedagoge Aušrine Aidietiene (Vilniaus Panerių lopšelis-darželis) parengė kūrybinį darbą „Čiru viru, Varnėne“.

Aktyviausiai parodoje-konkurse dalyvauja Vilniaus Lazdynų mokyklos mokiniai. Anastasija Saveljeva džiaugiasi savo kūrybiniu darbu „Nuostabūs giedotojai“: „Jaučiu pasitenkinimą, kad padariau kažką gero“. Artiom Stepanov taip pat džiaugiasi savo kūryba: „Aš jaučiau malonumą“. Viktorija Kujalytė: „Jaučiau džiaugsmą ir pasididžiavimą dėl padaryto darbo“. Artemij Fedotov pagamino paukščiams lesyklą: „Aš lesyklą padariau, kad paukščiai netoli namelių turėtų nemokamą valgyklą“. Broliai Artūr Milevskij ir Jaroslav Smirnov džiaugiasi ateinančiu pavasariu ir grįžtančias paukščiais, ruošia jiems namelius. Kad gera daryti gerus darbus gamtai mokiniams pritaria pedagogės Viktorija Šalkovskaja ir Jelena Beršakova, jos skatina tai daryti visą bendruomenę.

Domantas Balkė (Vilniaus Gabijos progimnazija, mokytoja Rasa Solovejienė) pirmasis pagamino ir į parodą pristatė savo dovaną paukšteliamas bei pasidalino įspūdžiais: „Labai pakylėta nuotaika. Smagu buvo susipažinti su paukščiukais“.

Penkiametis  Herkus Piščikas iš Vilniaus lopšelio-darželio „Vandenis“ grupės „Ančiukai“ (pedagogė Gintarė Sokaitė-Michailovienė) savo geru darbu paukšteliams džiaugiasi kartu su tėveliu, juk taip smagu gerus darbus gamtai dirbti su tėčiu: „patys geriausi įspūdžiai kartu su tėčiu renkantis priemones darbui, sprendžiant iškilusias problemas gaminant  inkilėlį“.

Dėkojame visiems suskubusiems įteikti dovanas paukšteliams, laukiame ir daugiau gamtos puoselėtojų ir paukštelių draugų dovanų mūsų sparnuočiams.

Informacija: Ona Motiejūnaitė, Ona.Motiejunaite@vilnius.lt, tel. 861863048.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris