Vilniaus vaikai tiria ir saugo gamtą

Vilniaus lopšelis-darželis „Pilaitukas“ 2022 metais vykdo Vilniaus miesto savivaldybės aplinkosauginio švietimo projektą „Gamtos pažinimo link – Aš ir Tu medžius ir samanas tyrinėjame kartu“. Projekto vadovė – Sigita Norvilienė, koordinatorė – Virginija Dagilienė.

Spalio 12 dieną Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pilaitukas“ vyko aplinkosauginis renginys – orientacinės varžybos „Aš ir tu gamtos pažinimo link judame kartu“, kuriame dalyvavo 5 Vilniaus lopšelių-darželių vaikų komandos: „Gilužis“, „Spygliukas“, „Užupiukas“, „Gluosnis“ ir „Pilaitukas“. Vaikų pasveikinti atvyko savivaldybės atstovai: vicemerė Edita Tamošiūnaitė, Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyrio vedėjas Vytautas Račkauskas, ekologė Ona Motiejūnaitė. Jie atvežė ir dovanų. Pokalbyje su vaikais pasidžiaugta nuostabia Vilniaus gamta, vaikai sakėsi žinantys kaip ją reikia saugoti ir kad  jie yra gamtos vaikai. Varžybose vaikai turėjo surasti 5 stoteles ir atlikti jose užduotis. Smagiai pasimankštinę vaikai rūšiavo šiukšles, rinko ir skaičiavo gamtos dovanas, ypač jiems patiko veikla dinozaurų erdvėje. Visiems renginys patiko, o ir gamta dovanojo puikų rudens orą. Džiaugsmingai vaikai sutiko žinią, kad jų laukia dovanos. O dovanų tikrai buvo daug ir įvairių. Dar pašokę, pasivaišinę arbata vaikai grįžo į savo grupes. Renginyje tvyrojo džiugi emocinė atmosfera. Vaikai gilino žinias apie aplinką ir jos puoselėjimą, įtvirtino turimus jos saugojimo įgūdžius. Už puikiai organizuotą renginį padėka „Pilaituko“ pedagogams, kurie jau ne vienerius metus vykdo Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamus aplinkosauginio švietimo projektus ir tvirtai vaikus veda gamtos pažinimo takais.

 

,,Mylėti reikia mokytis ir mokyti. Mylėti žolę, žvėrį, debesį. Kaip vaikas pamils žmogų jei jis niekada nemylėjo pienės ar žiogo. Kaip vaikas pamils gyvenimą, jei jis niekada nemylėjo žemės ir debesėlio,,  J. Degutytė

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris