Vilniaus vaikų lopšelio-darželio „Jurginėlis“ žaliosios edukacinės erdvės

Konkurso „Vilniaus miesto savivaldybės įmonių ir įstaigų žalioji aplinka – aplinkosauginio švietimo erdvė“ aplinkos vertinimo komisijos nariai, apsilankę Vilniaus vaikų lopšelyje-darželyje „Jurginėlis“ išvydo kieme žydinčius jurginus ir daugybę kitų gėlių. Po įstaigos langais žydi gėlynai „Spalvų žaismas“ ir „Jurginų kalva“, žaliuoja vaistažolių kalvelės (veši mėtos, medetkos, nasturtos ir kt.), lysvėse dera moliūgai, burokai ir kitos daržovės. Šiltnamyje dar aptikome pomidorų, svogūnų, salotų, krapų. Žolynėlių kalvoje –asiūklių. Pasodinta obelų alėja. Dekoratyviniuose ąsočiuose auga gėlės. Vaikai tyrinėja augalus, mokosi juos pažinti, ugdosi augalų auginimo ir priežiūros įgūdžius. Vaikai sodina augalus, juos laisto, stebi augimą, žydėjimą, vaisių brendimą. Vėliau daržoves tiria, ragauja, lygina jų dydį, formą, spalvą, skonį, skaičiuoja kiek sėklų yra daržovėse, vaisiuose. Skaito eilėraščius ir pasakas, klausosi dainelių apie augalus, gamtą. Tai ką mato įdomiausia – fiksuoja savo piešiniuose.

Palankiu oru vaikai turi galimybę vaikščioti „Pojūčiu takeliu“. Stendas „Išlaikykime aplinką švarią“ skirtas atliekų rūšiavimui skatinti, jame originaliai pateikta informacija apie skirtingų atliekų suirimo laiką.

Maloniai nuteikė įspūdinga tyrinėjimų erdvė po kupolu. Čia radome įvairių aplinkos tyrimui reikalingų priemonių, knygų ir jau atliktų darbų. Pats kupolas dvelkia paslaptimi ir todėl norisi kuo greičiau sužinoti kas gi jo viduje yra.

Įdomus Saulės laikrodis – pats gali tapti jo rodykle ir sužinoti kiek yra valandų. Skruzdėlytėms, vorams taip pat yra skirta vieta. Tyrimų erdvėje vaikai mokosi skaičiuoti, sverti, aiškinasi svorio sampratą. Vaikų žaidimams skirtos dėlionės „Moliūgas“, įvairūs stalo žaidimai. Vaikai, padedant auklėtojoms, vykdo ekologinius projektus.

Apie edukacines erdves informacija įstaigos tinklapyje: https://www.jurginelis.lt/aplinkosauginio-svietimo-erdve-darzelyje/

Aplinkos apsaugos poskyris