Vilniečiai kviečiami į paskaitą „Vilniaus mieste žiemojantys paukščiai“

2019 m. lapkričio 22 d. 16 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje Lietuvos ornitologų draugijos projektų koordinatorius Gediminas Petkus skaitys paskaitą „Vilniaus mieste žiemojantys paukščiai“. Ornitologas papasakos, kokie paukščiai žiemoja Vilniaus miesto parkuose ir vandens telkiniuose, kokie medžiai, krūmai mieste pritraukia sparnuočius, kaip, kada ir kokiu lesalu lesinti paukščius. Diskutuosime, žiūrėsime vaizdo reportažus, nuotraukas iš paukščių gyvenimo. Po paskaitos keliausime pasivaikščioti po Vilniaus pilių parką kartu su Vilniaus valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos tvarkymo skyriaus vedėju Stanislovu Patkausku. Susipažinsime ne tik su paukščiais (tikėtina, kad sutiksime genius, sniegenas, karklažvirblius, alksninukus, bukučius, lipučius, įvairių rūšių zyles ir varninius paukščius), inkilais ir lesykla, bet ir su kultūrinėmis, gamtinėmis saugotinomis vertybėmis.

Nepraleiskite puikios progos kartu su specialistais šauniai praleisti penktadienio popietės. Renginį organizuoja Lietuvos ornitologų draugija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija ir LMA Vrublevskių biblioteka.

Paskaitos trukmė – 40 min.

Žygio trukmė – 40 min.

Šis renginys yra viena iš visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Gamta Vilniaus širdyje“ veiklų, kurį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė iš ekologinio švietimo programos lėšų. Projektą inicijavo ir vykdo Lietuvos ornitologų draugija.

Aplinkos apsaugos poskyris