Vilniečiai kviečiami į visuomenės ekologinio švietimo seminarą „Empatiškas bendravimas ir konfliktų sprendimo būdai“

Rugpjūčio 29 d. 18.00-20.00 val. Antakalnio seniūnijoje (Antakalnio g. 17) vyks seminaras „Empatiškas bendravimas ir konfliktų sprendimo būdai“.

Skirtingi požiūriai į tuos pačius reiškinius dažnai sukelia konfliktus. Gamta dažnai tampa tokių konfliktų įkaitu. Siekdami taikiai spręsti tokius kylančius konfliktus ir ieškodami tiek visuomenei, tiek gamtai palankių sprendimų pradedame konfliktų valdymo seminarų ir aplinkosauginių problemų sprendimo ciklą bendruomenėse. Pirmas jų – kiek bendresnio pobūdžio. Apie įvairius vykstančius konfliktus, tame tarpe – ir aplinkosauginius, tarp skirtingų požiūrių grupių. Tai seminaras apie empatišką bendravimą ir konfliktų sprendimo būdus.

Seminaro metu koučeris ir komunikacijos konsultantas Rolandas Būbelis trumpai pristatys empatiško bendravimo praktiką (sutrumpintai NVC, pagal anglišką pavadinimą Non-Violent Communication). NVC yra Maršalo Rozenbergo (Marshall Rosenberg) sukurta metodika, skirta padėti užmegzti geresnį ryšį su savimi ir kitais, lengviau suprasti vienas kitą. Ši metodika ypač veiksminga sprendžiant konfliktines situacijas. Rolandas Būbelis konsultuoja taikios komunikacijos, empatiško bendravimo klausimais, organizuoja NVC praktikos vakarus Vilniuje bei kituose miestuose. Vadovaujantis pagrindiniais NVC komunikacijos principais bei keleta kitų metodų, mokysimės, kaip išreikšti savo poreikius, kaip siekti mums aktualių pokyčių per kito įgalinimą, kaip efektyviau spręsti konfliktus, tausojant ribas ir savuosius resursus.
Daugiau apie NVC galite rasti puslapyje  http://www.empatijosbendruomene.lt

Seminaras vykdomas Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės ekologinio švietimo projekto „Operatyvus aplinkosauginių konfliktų valdymas ir aplinkos problemų sprendimas bendruomenėse“ (KOVA IR PROSPRE B) apimtyje. Seminaro rengėjai Liutauras Stoškus ir Milda Laužikaitė.

Projektą remia Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Darnaus vystymosi centras“.

Aplinkos apsaugos poskyris