Visuomenės apklausa: Lietuvos gyventojai rūšiuoja norėdami tausoti aplinką

VšĮ „Gamtos ateitis“ užsakymu buvo vykdyta gyventojų apklausa atliekų rūšiavimo tema. Tyrimą šių metų vasario 9 – 12 dienomis atliko kompanija „Baltijos tyrimai“. Parengta informacija visuomenei apie tyrimo rezultatus ir išvadas – „3 iš 4 atliekas rūšiuojančių Lietuvos gyventojų tai daro dėl aplinkos tausojimo“.

Tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa atskleidė Lietuvos gyventojų įpročius susijusius su rūšiavimu. Paaiškėjo, kad trys iš keturių atliekas rūšiuojančių Lietuvos gyventojų to imasi norėdami prisidėti prie aplinkos tausojimo. Siekį prisidėti prie gamtos išteklių taupymo ir sąvartynų mažinimo nurodė 74% apklaustųjų. Beveik trečdalis jų nurodė, kad juos rūšiuoti skatina patogi rūšiavimo sistema ir arti namų esantys konteineriai.  Apklausos duomenimis, rūšiavimo sistemos patogumu dažniausiai yra patenkinti tie žmonės, kurie atliekas jau rūšiuoja. Net 92% visada ir dažnai rūšiuojančiųjų gyventojų mano, kad rūšiavimo sistema jų vietovėje yra sutvarkyta. Atliekas rūšiuojantys nurodė net 95% apklaustųjų, daugiau nei pusė jų atliekas rūšiuoja visada. Trys iš dešimties apklausos dalyvių atliekas rūšiuoja dažnai, 15% nurodė, kad tai daro retai. Tik 5% apklaustųjų teigė niekada nerūšiuojantys atliekų.

Planuojama, kad vien 2021 m. įvykus visiems suplanuotiems viešiesiems atliekų surinkimo konkursams savivaldybėse, Lietuvoje būtų finansuota ir pastatyta apie 40 tūkst. naujų pakuočių atliekų rūšiavimo konteinerių.

Plačiau apie atlikto tyrimo rezultatus:

Pranesimas spaudai_2021 03 16

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris