Vyksta konkursas „Dovanojam paukščiams namus“

Visą kovo mėnesį Vilniaus miesto švietimo įstaigų ugdytiniai su tėveliais, pedagogais ir visa bendruomene gamina ir dovanoja paukšteliams namus. Prie pagamintų inkilų prideda ir laišką paukšteliui. Konkursą-parodą organizuoja draugija „Žaliuojanti Vilnija“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus  Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyriu, VU botanikos sodu. Konkurso rėmėjas VŠĮ „Grunto valymo technologijos“.

Kovo mėnesį dar galima pristatyti pagamintus inkilus parodai. Išrinktiems konkurso laimėtojams bus padėkota įteikiant Diplomus ir dovanėles, visiems dalyviams išreikštos padėkos. Rezultatai bus paskelbti balandžio 7 dieną. Plačiau apie dalyvavimo sąlygas rašoma: https://aplinka.vilnius.lt/kvietimas-dalyvauti-konkurse-parodoje-dovanojam-pauksciams-namus/ .

Dalyvių kūryba jau dalijomės internete: https://vilnius.lt/lt/aplinkosauga-ir-energetika/vilniaus-vaikai-dovanoja-pauksciams-namus/.

Ir toliau dalijamės parodos dalyvių kūryba ir refleksijomis.

Aktyviai paukšteliais rūpinasi Vilniaus Žaliakalnio darželio-mokyklos ugdytiniai padedami mokytojos Honoratos Šapelienės. Mokiniai teigia, kad patyrė daug gerų emocijų gaminant kartu su tėveliais paukšteliams namelius. Tai buvo naudingai praleistas laikas. Laiškus rašė ir paukšteliams namelius gamino Edvin Juchno, Angelina Evelina Rynkevič, Patrikas Petkevičius, Roland Sadovski, Daniel Selickis.

Vilniaus Antakalnio gimnazijos mokiniai Ieva Petrauskaitė, Jonas Bertašius, Ugnius Kučinovas dalijosi įspūdžiais globojant paukštelius: „Inkiliukus gaminame ir juos atnaujiname kiekvienais metais. Laikomės tradicijos inkiliukus įkelti  paminint Žemės dieną. Bendri įspūdžiai dalyvaujant konkurse: pavasario ilgesys, paukščių pažinimas, bendro tikslo siekimas, antrinių medžiagų naudojimas gaminant inkilą“. Mokiniams padeda ir pataria mokytojas Arūnas Mikalonis.

Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos mokinys Gediminas Plumpa dalijasi patirtimi atliekant konkurso užduotis: „Nuspręsti kokiam paukščiu daryti inkilą buvo sunkoka, nes norėjau padaryti išskirtinį. Myliu gamtą, joje praleidžiu daug laiko, stebiu ją,  Savo inkilą dariau bukučiui ar zylei. Naudojau džiovintą medieną. Kai gaminau inkilą man viskas buvo labai lengvai, nes jau mokėjau naudotis visais įrankiais, o savo darbais noriu prisidėti prie gamtos saugojimo. Aš buvau linksmas ir džiaugiausi, kad galiu kažką padaryti geriau negu tik sėdint prie kompiuterio. Sukūriau ir eilėraštį „Nauji namai“. Išmokau kaip saugiai dirbti prie obliavimo staklių“. Mokytoja Vida Jaruševičiūtė džiaugiasi tokia aplinkai draugiška savo mokinių veikla ir veda juos toliau gamtos pažinimo takais.

Vilniaus „Ateities“ mokyklos mokinė Stela Činčikaitė, paskatinta mokytojos Jelenos Semenovič, džiaugiasi geru savo darbu gamtai: „Įgijau labai daug gerų emocijų gamindama inkilą, pasijaučiau labai gerai darydama gerą darbą“. O į paukštelius ji kreipiasi taip: „Mieli paukščiai, tikiuosi, kad jums labai patiks mano inkilas. Aš ir mano tėvai pagaminom jį su meile. Labai laukiu, kad kuo greičiau atšiltų orai, kad jūs pagaliau grįžtumėte. Jūsų Stela“.

Vilniaus Jono Ivaškevičiaus jaunimo mokyklos mokinės Regvita Malinauskaitė, Amelija Rimkutė, Miglė Vilutytė parašė nuoširdžius laiškus paukščiams (mokytoja Gintarė Savanevičienė). Regvita dalijasi mintimis: „Rašydama šį laišką svajojau apie paukščio gyvenimą ir jo potyrius, bandžiau įsijausti. Taip pat ir ieškojau alternatyvų, kaip tuos potyrius galėtų pajusti žmogus. Aišku, žmogaus galimybės yra visai kitokios, tačiau juk galima svajoti…“.

Visuomenės aplinkosauginio švietimo klausimais konsultuoja Vilniaus miesto savivaldybės ekologė, gamtos mokslų daktarė Ona Motiejūnaitė, elektroninis paštas [email protected].

 Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris