Žaliąjį raštingumą tobulino Vilniaus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai

2023 metų rugsėjo 28 dieną Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje pedagogai su aplinkos apsaugos specialistais aptarė aplinkos apsaugos problemas, pakuočių rūšiavimo klausimus, dalijosi aplinkosauginių veiklų organizavimo patirtimi. Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyriu organizavo konferenciją „Žaliasis raštingumas: kuriu, rūšiuoju, saugau“. Renginyje dalyvavo per 60 pedagogų.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos teritorijų priežiūros ir rekreacijos specialistas Tadas Stankevičius supažindino pedagogus su Verkių ir Pavilnių regioninių parkų gamtoje ir Lankytojų centre organizuojamomis edukacijomis, plačiomis galimybėmis keliauti Vilniaus miesto gamtos takais siekiant geriau pažinti savo miesto gamtą. Verkių regioniniame parke driekiasi 33,5 km pažintinių takų (4 takai). Parke rasta apie 870 rūšių sumedėjusių ir žolinių augalų, 33 iš jų yra įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Prie Žaliųjų ežerų aptikta net 815 augalų rūšių. Čia auga reta miškinė lelija. Parke įrengtas paukščių stebėjimo ornitologinis takas. Pavilnių regioniniame parke driekiasi 21,05 km pažintinių takų. Jie susideda iš penkių takų. Pasaulinės turizmo dienos proga, oficialiai atidarytas Panerių pažintinis takas. Šis takas driekiasi ~4 km ir yra Panerių erozinio kalvyno kraštovaizdžio draustinyje. Takas nėra žiedinis, todėl planuojant juo pasivaikščioti derėtų įvertinti ir tai, jog reikės grįžti į tą pačią vietą. Lankytojų centre galima susipažinti Verkių dvaro istorija, ieškoti paslėpto lobio, mokytis pažinti gyvūnų balsus, tapti pėdsekiu, užuosti gamtos kvapus, patiems formuoti kraštovaizdį. Organizuojama daug smagių ir įdomių edukacijų. Todėl mokiniams čia yra daug prasmingos veiklos. Lektorius pakvietė visus būtinai aplankyti regioninius parkus.

VšĮ „Žaliasis taškas“ atstovė Raminta Časonė aptarė pakuočių rūšiavimo klausimus, atsakė į rūpimus auditorijai klausimus ir čia pat smagiai pravedė pakuočių rūšiavimo pamokėlę. Pasirodo, kad ir mokytis rūšiuoti gali būti labai smagu ir ši veikla motyvuoja rūšiuoti namuose, darbe ir visur kur esame.

SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ komunikacijos specialistė Simona Grikšaitė pristatė atliekų rūšiavimo situaciją mokyklose, supažindino su sėkmingomis rūšiavimo pamokomis.

Vilniaus l/d „Pasaka“ direktorė Ugnė Kriščiūnienė supažindino klausytojus su aplinkosauginėmis veiklomis darželyje, pasidalijo patirtimi kaip mokosi mažieji vilniečiai rūšiuoti, pažinti ir saugoti gamtą. Daug aplinkosauginių iniciatyvų vykdo darželio bendruomenė, kuri stengiasi vis tvirčiau žengti tvarumo link.

Aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ specialistės praktiškai supažindino konferencijos dalyvius su antrinių žaliavų panaudojimo kūryboje subtilybėmis, kaip pasigaminti šventėms dekoracijų, sukurti įvairių žaidimų.

Prasmingas aplinkosauginis renginys mokslo metų pradžioje pedagogams padėjo rasti atsakymus į klausimus, pasiūlė naujų idėjų veikloms.

Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris