Du didelius projektus įgyvendinusi Dvarčionių bendruomenė kviečia į svečius

Vilniaus pakraštyje įsikūrę Dvarčionys pasiruošė lankytojų iš visos sostinės priėmimui. Vien šiais metais įgyvendintas bene didžiausias vietos bendruomenės projektas – Dvarčionių sveikatingumo pušyno atkūrimas, o greta esančio Dvarčionių ežero įrengtas miesto paplūdimys.

Dvarčionių sveikatingumo pušyne yra du bėgimo-pasivaikščiojimo takai. Jie apjuosia didelę vaikų žaidimo erdvę, kurioje gausu pačių įvairiausių įrenginių, lauko muzikos instrumentų, sūpuoklių, o tėveliams įrengti patogūs suolai. Greta įrengta sporto zona su mechaniniais lauko treniruokliais ir lauko gimnastikos įrenginiais.

Sveikatingumo pušyno takas

Igno Skudricko nuotr.

Įėjimą į Sveikatingumo pušyną žymi skulptoriaus Gedimino Radzevičiaus išskaptuoti vartai su pelėdomis ir epigrafais, o kryptį į juos nuo pagrindinės sankryžos rodo meniška skulptoriaus Jono Bugailiškio nuoroda su besišypsančia voveraite.

Be to, sveikatingumo pušyne rasite ir keletą medinių skulptūrų bei geografinę įdomių Lietuvos vietų nuorodą. Į pušyną patogu atvykti visuomeniniu transportu – šalia esančioje Lazerių stotelėje stoja 18, 38 ir 114 maršrutų autobusai, o atvykstančiųjų nuosavu transportu laukia erdvi stovėjimo aikštelė, esanti greta restorano „Jurgis ir Drakonas“ (Keramikų g. 2, Vilnius).

treniruokliai lauke

Igno Skudricko nuotr.

Dvarčionių sveikatingumo pušynas buvo įkurtas dar 1984-aisiais, tačiau metams bėgant dauguma medinių įrenginių sunyko. Dvarčionių bendruomenės iniciatyva parką nuspręsta atkurti prieš dvejus metus – bendruomenės nariai talkoje sutvarkė aplinką, o bendruomenės lėšomis buvo įrengti pirmieji sveikatingumo pušyno elementai. 2022-aisiais bendruomenė dalyvavo ir Vilniaus m. savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto projekte „Dalyvauk“, kuriame surinko daugiausiai balsų iš visų sostinėje pasiūlytų projektų. Nemaža dalis sveikatingumo tako atkūrimui skirtų lėšų buvo laimėta ir iš prekybos tinklo „Maxima“ organizuojamo projekto „Mes – bendruomenė“.

Paplūdimys Dvarčionyse

Igno Skudricko nuotr.

Šių metų vasarą savo naująjį etapą pradėjo ir Dvarčionių ežeras. Dar prieš aštuonerius metus vietos bendruomenei sutvarkius paplūdimį, jį pamėgo daugybė vilniečių, o prieš keletą mėnesių paplūdimiu oficialiai pradėjo rūpintis UAB „Grinda“. Dvarčionių ežero paplūdimyje yra viskas, ko reikia vandens ir saulės malonumams patirti: persirengimo būdelės ir suoliukai, grilio zona su stalais ir šašlykinėmis, paplūdimio tinklinio aikštelė ir lauko tualetai. Čia visą parą budi gelbėtojai, kurie be pagrindinių savo pareigų akylai seka, kad poilsiautojams netrukdytų triukšmadariai ir alkoholio mėgėjai.

Paplūdimys Dvarčionyse

Igno Skudricko nuotr.

Atsinaujinę Dvarčionys kviečia vilniečius ir sostinės lankytojus į svečius!