Dvarčionių bendruomenės dovana sostinei – Vilko skulptūra

Visus metus besitęsiantis Vilniaus 700-asis gimtadienis neaplenkė ir toliau nuo miesto centro gyvenančių vilniečių. Rugsėjo viduryje Dvarčionių bendruomenė (Gyventojų asociacija „Dvarčioniškiai) surengė miesto jubiliejaus šventę savo gyventojams bei įteikė įspūdingą dovaną sostinei.

Dovanų priimti ir su dvarčioniškiais pabendrauti atvyko Vilniaus miesto vicemerė Donalda Meiželytė, administracijos vyriausioji patarėja seniūnijų klausimais Daiva Mikulskienė ir Kultūros skyriaus vedėjas Tadas Rimdžius.

Kristinos Bajoraitės nuotr.

Šventė prasidėjo gausiai susirinkusiems kaimynams ovacijomis sutikus garbius svečius ir įsegus jiems į atlapus padėkos ženklelius „Dvarčionys myli mane“. Po trumpų sveikinimo kalbų, Vilniaus vėliavomis pasipuošusi beveik 100-o žmonių eisena pajudėjo į Dvarčionių sveikatingumo pušyną, kur sustojo prie balta marška uždengtos dvarčioniškių dovanos Vilniui.

Kristinos Bajoraitės nuotr.

Čia bendruomenės lyderiai papasakojo apie paslėptą skulptūrą, o publikai plojant Donalda Meiželytė ir Daiva Mikulskienė atidengė medinį-geležinį DVARČIONIŲ VILKĄ (skulptūros autorius Jonas Bugailiškis). Čia pat sostinės valdžios atstovai pradėjo naują tradiciją – atsisėdus Vilkui ant nugaros fotografuotis – tikimasi, kad tai taps kiekvieno apsilankiusio Dvarčionyse ritualu.

Kristinos Bajoraitės nuotr.

Vaikai, padedant vyresniems, Vilko papėdėje iš kankorėžių bei šakelių išdėliojo didelį užrašą „700“ ir tada visi fotografavosi – kartu, atskirai ir ant Vilko. Tuo oficialioji šventės dalis baigėsi, bet tęsėsi šnekučiuojantis, užkandžiaujant vietoje keptomis picomis, gaivinantis ledais ir limonadu, o fone skambant keliolikai puikiai visiems žinomų dainų, šlovinančių Vilnių.

Kristinos Bajoraitės nuotr.