Fotokonkurso „Įamžinti kadre, išsaugoti atmintyje“ sąlygos

Kapinės buvo ir tebėra Vilniaus, šiemet švenčiančio 700 metų jubiliejų, istorijos dalis. Paslapties auros apsuptuose istoriniuose nekropoliuose, neabejotinai gražiausiuose Lietuvoje, vis dar jaučiama to Vilniaus atmosfera, kurios jau nebėra. Iki šių dienų išsaugoti pranešimai ir senose nuotraukose išlikę miesto vaizdai patvirtina šių vietų ypatingą charakterį. Į vaizdingą kraštovaizdį įsiliejusi daugybė, nors dažnai apgadintų, daugelio iškilių miesto gyventojų antkapių, taip pat paprastų žmonių kapai sukuria klimatą, kuris žavi neabejinguosius materialinio ir dvasinio paveldo grožiui. Todėl raginame visus fotografijos entuziastus, daugiakultūrės sostinės mylėtojus ir nuotykių trokštančius pabusti iš ilgamečio letargo ir visu grožiu parodyti Vilniuje esančias daugelio kartų amžinojo poilsio vietas.

 1. Fotokonkurso „Įamžinti kadre, išsaugoti atmintyje“ organizatorius – Visuomeninė Rasų kapinių draugija (VRKD).
 2. Konkursas yra atviras. Nuotraukas gali siųsti vyresni nei 16 metų autoriai, gyvenantys tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje, tiek ir kitose šalyse.
 3. Konkursui negali teikti nuotraukų VRKDir komisijos nariai.
 4. Konkurso tikslai: a) parodyti kapinių architektūros paminklų grožį ir atkreipti dėmesį į jų svarbą tautų istorijoje; b) kūrybinio meninio mąstymo ugdymas; c) fotografijos, kaip meninės komunikacijos formos, populiarinimas.
 5. Kiekvienas dalyvis gali atsiųsti tik vieną temą atspindinčią nuotrauką iš vienų pasirinktų Vilniaus istorinių kapinių: Senųjų arba Naujųjų Rasų kapinių (Rasų g. 32), Bernardinų kapinių (Žvirgždyno g. 3) arba Šv. Petro ir Povilo kapinių (Saulės kapinių) (Saulės g.). Konkurso tema gali būti interpretuojama bet kokiu būdu.
 6. Nuotrauka gali būti padaryta tik 2021–2023 m. naudojant skaitmeninį fotoaparatą, išmanųjį telefoną, veiksmo kamerą, droną ar tradicinį fotoaparatą. Nuotraukos gali būti spalvotos ar nespalvotos, padarytos horizontaliai arba vertikaliai.
 7. Draudžiama keisti nuotraukos kompoziciją, pvz., atliekant fotomontažą, arba naudoti nuotraukų koregavimo programas, pvz., „Adobe Photoshop“, „Corel DRAW“ ir kt. Galima šiek tiek pagerinti nuotraukos apšvietimą ir spalvas.
 8. Nuotraukos pateikimas konkursui prilygsta konkurse dalyvaujančio asmens pareiškimui, kad darbą jis padarė asmeniškai ir tai nepažeidžia trečiųjų asmenų teisių, ypač nepažeidžia jų autorių teisių.
 9. Vieną su tema susijusią nuotrauką reikia atsiųsti el. pašto adresu vilnius.oldcemetery@gmail.com iki 2023 m. rugsėjo 10 d.
 10. El. laiške turi būti pateikta: a) nuotraukos autoriaus vardas ir pavardė; b) nuotraukos padarymo vieta (kapinių pavadinimas) ir data; c) nuotraukos pavadinimas; d) nuotraukos autoriaus amžius; e) šalis, kurioje gyvena; f) gyvenamosios vietos adresas.
 11. Konkursą sudaro du etapai: pusfinalis ir finalas.
 12. Pateiktas nuotraukas vertins interneto vartotojai „Facebook“ VRKD gerbėjų puslapyje (I pagrindinis prizas) ir 2023 m. rugsėjo mėn. Organizatoriaus paskirti komisijos nariai (II pagrindinis prizas). II pagrindinio prizo rėmėjas – VRKD narys Darius Levicki.
 13. Konkursu nugalėtojai gauna:

I pagrindinį prizą:

I-II-III vietos – retro stiliaus laikrodį, imituojantį fotoaparatą + diplomą

II pagrindinį prizą:

I vieta – 77 eurus + diplomą

II vieta – 55 eurus + diplomą

III vieta – 33 eurus + diplomą

 1. Taip pat skiriami apdovanojimai ir kiti materialiniai prizai. Dėl kitų prizų skirstymo sprendžia Organizatorius.
 2. Organizatorius pasilieka teisę nemokamai skelbti apdovanotas, išskirtas ir komisijos narių atrinktasnuotraukas spaudoje, „Facebook“ VRKD gerbėjų puslapyje ir interneto svetainėje www.rossa.lt
 3. Aukščiau nurodytų konkurso reikalavimų neatitinkanti nuotrauka bus išimta iš konkurso. Konkurso Organizatoriui kilus abejonių dėl atliktų veiksmų, nuotraukos autorius privalo per 48 valandas nuo prašymo išsiuntimo dienos suteikti

Organizatoriui papildomos informacijos apie pateiktą nuotrauką. Jei jis to padaryti negalės, nuotrauka gali būti išimta iš konkurso.

 1. Ginčuose galutinį sprendimą priima Organizatorius.
 2. Organizatorius nerengia apdovanojimų šventės: pagrindiniai prizai ir papildomi materialiniai prizai ar diplomai nugalėtojams bus išsiųsti paštu arba banko pavedimu per 30 dienų nuo rezultatų paskelbimo dienos.
 3. Rezultatų paskelbimas įvyks iki 2023 m. gruodžio 30 d. Nugalėtojams bus pranešta elektroniniu paštu.
 4. Konkurso Organizatorius neatsako už jokį konkurso pratęsimą, sutrumpinimą, pakeitimą ar atšaukimą dėl nuo jo nepriklausančių priežasčių.