Jomanto parke vyks teritorijos vizijos pristatymo šventė

Jomanto parkas

Kovo 22 d. nuo 16:30 iki 18:30 val. gyventojai kviečiami atvykti į Jomanto parką, kur „Vilniaus miesto parkų“ ir „Vilniaus plano“ specialistai kvies susipažinti su sukurta Jomanto parko vizija ir artimiausiais planuojamais pokyčiais parke. Norintys taip pat galės dalyvauti miškininkų ekskursijoje, skirtoje susipažinti su Jomanto parko augalija ir paukščiais.

Kartu su susidomėjusiais gyventojais, kraštovaizdžio architektais, miškininkais ir miesto savivaldybės specialistais kuriama parko vizija padės susitarti dėl ilgalaikių parko vystymo ir priežiūros tikslų. Viziją taip pat papildys trumpos ir ilgos trukmės veiksmų planas, kurio įgyvendinimui vadovaus „Vilniaus miesto parkai“. 

Jomanto parko vizija buvo kuriama trimis etapais. Pirmas etapas – nuo 2022 sausio iki 2023 m. vasario vykusi Jomanto parko esamos situacijos analizė. Šioje dalyje visuomenė buvo kviečiama įsitraukti atsakant į klausimus apie parką internetinėje apklausoje. Sulaukėme 1068 respondentų atsakymų. Su analizės ir apklausos rezultatais galite susipažinti čia: https://aplinka.vilnius.lt/wp-content/uploads/2023/02/jomanto-parkas_esamos-situacijos-analize-020281-2.pdf 

Antrasis projekto etapas – vizijos kūrimas. Kovo 1 d. visuomenę kvietėme dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurios vyko Baltupių progimnazijoje. Dirbtuvėse dalyvavo 68 gyventojai. Susirinkusiems pristačius parko analizės rezultatus kvietėme diskutuoti trimis temomis: judėjimo parke; kurti parko emocijų žemėlapį ir diskutuoti apie galimas vaikų žaidimų, poilsio, sporto ir kitas galimas aikšteles parke. 

Trečiasis ir paskutinis projekto etapas – tai vizijos ir kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas, kuriam ir kviečiame susitikti kovo 22 dieną. Daugiau informacijos apie renginį rasite Facebook tinkle: https://fb.me/e/I65fuPuM