Maloniai kviečiame į Rasų seniūnijos bendruomenių šventę!

2023m. rugsėjo 30 dieną, nuo 13.45 val. šventė pradės šurmuliuoti prie Markučių dvaro muziejaus, Subačiaus 124, Vilnius.

14.00 iškilmingas šventės atidarymas.

Rudeninėje bendruomenių šventėje knygų mylėtojų laukia nepaprasta popietė – įvyks Juozo Gaižausko, aktoriaus ir produktyvaus autoriaus, penktosios knygos „Antarktidos indėnai“ pristatymas. Dalyvausime ypatingame susitikime, kuriame dainos ir žodžiai liesis tiesiai į širdis. Kitaip ir būti negali, kai pasitinkame knygą, gydančią sužeistą viltį. Mūsų laukia ne tik muzikinis knygos pristatymas, bet ir dainos, atliktos duetu su aktore Emilija Latėnaite.

Stebėsime nuotaikingus vaikų ir MDC lankytojų pasirodymus.

Jaunus talentus drąsins ribiškietis, Auksinio scenos kryžiaus laureatas, Kauno muzikinio teatro tenoras Kęstutis Alčauskis.

Kęstutis magistro studijas baigė pas prof. Virgilijų Noreiką, todėl tikrai žino padrąsinančių žodžių. Kęstučio balsas skamba ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Olandijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Belgijoje, Šveicarijoje, Rumunijoje. Labai didžiuojamės ir džiaugiamės šalia savęs turėdami tokį talentą.

Šventės koncerto metu išgirsime unikalaus ir išskirtinio balso savininką Sidą Gvozdiovą, projekto „Lietuvos balsas“ 10-ojo sezono finalininką, kuris savo talentu sužavėjo ne tik projekto mokytojus, bet ir visą Lietuvą. Muzika nuo pat vaikystės gyvenantis Sidas – ne tik puikus atlikėjas, bet ir fortepijono meistras. Pirštais bėgant šio instrumento klavišais, jis sukuria gražiausią ir įsimintiniausią muzikinę patirtį. Jo atliekamų kūrinių bagaže rikiuojasi ne tik autorinės dainos, bet net ir scenos grandams dažnai sunkiai įkandamos Freddie Mercury, Stevie Wonder, Elton John ir kitų kūrėjų žymiosios melodijos. Visas jas, drauge su savo begaline energija, jaunatvišku maksimalizmu ir užsispyrimu siekiant jautriausių natų, jis žada padovanoti šventės dalyviams.

Įsigysime gardžių Vilniaus meduolių, Deonizo Susvilos medaus, Ribiškių bendruomenės gamintų skanėstų ir jaunos menininkės Monikos Gustevičiūtės atvirukų.

Paskanausime kvapnių ir aromatingų žolelių arbatų bei sužinosime daug žolininkystės paslapčių kartu su žolininke ir tautodailininke Margarita Čekolis.

Išbandysime medžio raižinių amatą ir liaudišką grafiką, senoviniu būdu atsispausime raižinį kartu su jauna menininke Adele Gančiere.

Iškirpsime dailių figūrėlių iš popieriaus su tautodailininke, liaudės meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene.

Pagaminsime šiaudinių žaisliukų su menininke ir kultūrinės veiklos koordinatore Marija Liugiene.

Klausysime gamtos garsus papildančią muziką ir įvairias dainas.

Nupiešime kreida ant asfalto piešinį kartu su edukologe Migle Mikulenaite.

Išmoksime kelių eismo taisyklių kartu su vaikų draugu šuniuku Amsiumi.

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Veikla finansuojama Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ lėšomis.