Projektas „Susitikim, mieli senjorai“ ir „Senjorų avilys“ senjorų dienos proga surengė nepamirštamą šventę!

Spalio 1 d. minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šia proga vienas populiariausių projektų, skirtų vyresnio amžiaus žmonių užimtumui didinti, „Susitikim, mieli senjorai“ bei „Senjorų avilys“ suvienijo jėgas ir senjorų bendruomenei sukūrė nepamirštamą šventę. Šventėje dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, kurie sveikino susirinkusius senjorus bei negailėjo jiems gražių žodžių. Susirinkę dalyviai šoko, dainavo, o vėliau vaišinosi prekybos tinklo IKI specialiai šiai progai paruoštomis vaišėmis.

„Mūsų prekybos tinklas IKI iš tiesų skiria didžiulį dėmesį vyresnio amžiaus žmonėms mūsų šalyje. Jau ilgus metus remiame projektą „Susitikim, mieli senjorai“ ir esame laimingi, galėdami suteikti galimybę senjorams nemokai išbandyti itin kokybiškas, galbūt, dar niekad ir nebandytas veiklas. Laikomės pozicijos, kad verslas turėtų skirti didesnį dėmesį vyresnei mūsų visuomenės daliai. Tikimės, kad būsime puikus pavyzdys ir kitiems. O ši diena – Senjorų diena, kupina įspūdžių ir gerų emocijų. Jos visada tokios, kai „Susitikim, mieli senjorai“ organizatoriai pakviečia mus atvykti, pasisvečiuoti. Kartu su projektu vykome ir į Sveikatos apsaugos ministeriją atsiimti mums skirto apdovanojimo „Už aktyvumą nepavaldų amžiui“. Visada labai smagu ir malonu susitikti. Esame labai laimingi galėdami būti šios puikios ir labai gražios bendruomenės dalimi“, – emocijomis po renginio dalinosi prekybos tinklo IKI Komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Savo antrąjį gimtadienį švenčiančios Vilniaus senjorų erdvės „Senjorų avilys“ vadovė Ingrida Ivanauskienė taip pat neslėpė gerų emocijų ir dėkingumo. Vos prieš porą metų Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotas „Senjorų avilys“ šiandien jau vienija daugiau kaip 1500 tūkstančio senjorų bendruomenę Vilniuje. Senjorų avilyje senjorai lanko kompiuterių, išmaniųjų telefonų, finansinio raštingumo pamokas,  aktyviai sportuoja grupinėse ir individualiose treniruotėse, vaikšto su šiaurietiškomis lazdomis. Visas šias veiklas ir begalę kitų visiškai nemokamai gali lankyti kiekvienas Vilniuje gyvenantis senjoras.

„Šiandien mums – tikrai didžiulė šventė. Ne tik todėl, kad švenčiame Senjorų dieną, tačiau ir todėl, kad prieš porą metų šioje vietoje pradėjome kurti šią gražią bendruomenę – Senjorų avilį. Pradžioje subūrę nemažą būrį skirtingų partnerių ir išbandę įvairias bendradarbiavimo formas kol išgryninome centro veiklą. Labai džiaugiuosi, kad su nemaža dalimi gražiai prasidėjęs bendradarbiavimas tęsiasi ir toliau. Labai norėčiau, kad Senjorų avilį žinotų bei jame sau mielus pomėgius ir užsiėmimus čia atrastų kiekvienas mūsų miesto senjoras. Todėl kviečiu jungti savo jėgas tiek įvairioms organizacijoms, norinčioms prisidėti prie senjorų užimtumo, tiek ir senjorus, dar neatradusiems „Senjorų avilio“, užsukti čia. Taip pat labai džiaugiuosi rėmėjais, norinčiais prisidėti prie senjorams skirto gerbūvio. Atskiras ačiū šiais metais labai intensyviai avilį gražiais baldais apstačiusiai baldų įmonei „Baldai1“ ir Vilniaus miesto savivaldybei, kurios dėka įmanomos šios veiklos, visoms organizacijoms, lektoriams bei savanoriams prisidėjusiems prie nepertraukiamų visus metus vykstančių veiklų – kalbėjo projekto „Senjorų avilys“ vadovė Ingrida Ivanauskienė.

Jau penktus savo gyvavimo metus skaičiuojantis projektas „Susitikim, mieli senjorai“ yra vienas žinomiausių tokio tipo projektų visoje Lietuvoje. Projekto organizatoriai, kartu su partneriais, vyresnio amžiaus žmonėms suteikia galimybę nemokamai lankyti įvairius užsiėmimus su gerai žinomais ir visuomenėje pripažinimą turinčiais mokytojais. Projekto dalyviai ne tik užsiima sau malonia veikla, tačiau ir padeda kitiems. Senjorai mezga specialias kojinaites šalies Ankstukams, o vasarą projekto dalyviai apėjo 100 km taku aplink Vilnių.

„Mūsų projekto pavadinimas „Susitikim, mieli senjorai“, todėl jo pavadinime jau užprogramuota, kad mes privalome susitikti, kitaip nėra įmanoma. Tą ir darome, jau penkerius projekto gyvavimo metus. Ir šiandien mums – tikrai didžiulė šventė, kad vienoje vietoje ir mūsų projekto dalyviai ir mūsų partneriai, kurie skiria itin didelį dėmesį, kad mūsų šalies senjorai būtų sveiki ir laimingi. Labai nuoširdžiai ir iš visos širdies dar kartą noriu padėkoti Vilniaus miesto savivaldybei, prekybos tinklui IKI, namų administratoriui „Mano būstas“, vaistinių tinklui „Gintarinė vaistinė“ bei dantų priežiūros centrui „Clinic DPC“, kad esate šalia, kad esate pats geriausias ramstis, kad kartu kuriame tikrai gražius ir prasmingus dalykus. Taip pat dėkoju ir mūsų ilgamečiams projekto lektoriams ir mokytojams. Be tokio jų atsidavimo, įsitraukimo – nieko panašaus nebūtų. Štai, kad ir šiandieninio renginio papuošimai. Manote, kad mes juos pirkome? Mes juos pagaminome, savo rankomis. Negaliu atsistebėti ir atsigrožėti tuo, ką sukūrėme. Sunku net kalbėti, laimė netelpa širdyje, kokia tikra ir nuoširdi šiandien buvo diena. Kviečiu visus apžiūrėti senjorų tapybos darbų bei rankdarbių parodą“, – emocijų neslėpė ir kvietimu dalinosi „Susitikim, mieli senjorai“ vadovė Jelena Narūnienė.

Tiek Vilniaus Senjorų avilys, tiek projektas „Susitikim, mieli senjorai“ kviečia visus Vilniaus senjorus atrasti sau patinkančias veiklas. Visos organizuojamos ir siūlomos veiklos ir priemonės skirtos joms – nemokamos. Vilniaus senjorų avilys įsikūręs adresu J. Kubiliaus g. 2, Vilniuje. Kviečiame apsilankyti! Daugiau informacijos www.senjoruavilys.lt arba www.susitikim.lt