Šiandieną Žvėryne įsikūrė prasmingą žinutę nešanti raudonai žydinčių obelų alėja „Gyvybės sodas“

Šiandieną Žvėryne įvyko ne pelno siekiančios organizacijos „Krizinio nėštumo centras“ inicijuotos, verslo ir miesto savivaldybės remiamos, raudonai žydinčių obelų alėjos „Gyvybės sodas“ atidarymas. Sveikinimo kalbas sakė ilgametis „Krizinio nėštumo centro“ rėmėjas kardinolas Audrys Juozas Bačkis, Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Ilma Skuodienė, „Gyvybės sodo“ idėjos autorė bei tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos valdybos pirmininkė Jurgita Butkevičienė. Su svečiais taip pat sveikinosi bei šventę pravesti padėjo Jekaterina Zibireva, scenoje pasirodymus surengė ir muzikos garsais širdis šildė sparčiai populiarėjanti atlikėja, žavingoji Justė Kraujelytė, vokalistė Agnė Šiaulytė bei „Kristinos vokalo studijos“ auklėtiniai. „Gyvybės sodo“ atidarymo šventės metu buvo sodinami pirmieji raudonai žydinčių obelų sodinukai, ant jų rišami spalvingi kaspinai. Obelaites sodinti padėjo Vilniaus technologijų verslo ir žemės ūkio mokyklos mokiniai bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai.

„Gyvybės sodo“ misija – įprasminti per penkerius „Krizinio nėštumo centro“ veiklos metus išsaugotas naujų žmonių gyvybes – augančią ir žydinčią jaunąją kartą. Taip pat, tai – jauki, žalia rekreacijos zona, kurią tikimasi pamils Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai.

Viešoji įstaiga „Krizinio nėštumo centras“ įkurta siekiant suteikti pagalbą moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su ja susijusius sunkumus, taip pat patyrusioms persileidimą, nėštumo nutraukimą ar kūdikio netektį.

  • Centre yra teikiamos nemokamos specialistų konsultacijos, padedančios moterims priimti atsakingą ir informuotą sprendimą;
  • Teikiama tęstinė kompleksinė pagalba besilaukiančioms moterims, kurios dėl nelaukto nėštumo atsiduria sunkioje socialinėje, finansinėje ar psichologinėje padėtyje, padedama šioms motinoms ir pirmaisiais kūdikio auginimo metais;
  • Skaitomos paskaitos apie žmogaus gyvybės vystymąsi įsčiose, aborto pasekmes vaiko, moters ir šeimos psichinei bei fizinei sveikatai.

Per penkerius veiklos metus pagalba buvo suteikta daugiau nei 1000-iui moterų bei vyrų iš visos Lietuvos bei už jos ribų, 6500 konsultacijų, gimė daugiau nei 200 vaikų. Centro organizuojamose paskaitose mokyklose dalyvavo jau virš 8000 mokinių. Centre nuoširdžiai bei profesionaliai teikiama nemokama visapusiška tęstinė pagalba, kviečiama nebijoti kreiptis, apsvarstyti visas galimybes, nepriimti skubotų sprendimų. „Krizinio nėštumo centro“ šūkis – „Mes už tai, kad tu žydėtum“.

„Krizinio nėštumo centras“ taip pat dėkoja renginį įgarsinusiai įmonei „Roostlive“, „Gyvybės parko“ atidarymo šventę padėjusiai organizuoti renginių agentūrai „UNITED Events“ bei svečius vaišinusiam restoranui „Meze“. „Gyvybės parkas“ dar augs ir plėsis bei tikimasi, jog jis taps mylima miestiečių bei miesto svečių rekreacijos zona pačioje miesto širdyje.

Prie centro veiklos galite prisidėti savo parama apsilankę svetainėje www.neplanuotasnestumas.lt.