Sostinės bendruomenės kaimynus kvies kartu švęsti Vilniaus 700-uosius

Septintą kartą rengiamame bendruomenių laisvalaikio, poilsio, kūrybos ir kultūros veiklų konkurse 50 tūkst. eurų skirta 13-ai projektų. Visi jie dedikuoti miesto jubiliejui 2023-iaisiais. Didžiausia maksimali vienam bendruomenės projektui skirta parama – 4500 eurų. Likę 33 finansavimo negavę projektai įtraukti į rezervinį konkurso sąrašą.

Susitikimas su bendruomene

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

„Dažnai save plakame, kad nesame labai kaimyniški ir su laiptinės gyventojais nepalaikome draugiškų santykių, apsiribojame tik pasisveikinimu. Pastarųjų kelerių metų bendruomenių veiklų konkursas rodo, kad anaiptol taip nėra – vilniečiai aktyvūs, kūrybiški ir bendruomeniški, bendravimas jau peržengė namų slenkstį, kaimynai vienas kitam ne tik padeda, bet ir kartu kuria bendruomenių tradicijas. Šiemetinis bendruomenių susidomėjimas ir daugiau nei 200 tūkst. eurų siekianti bendra paraiškų suma rodo, kad  Savivaldybės skiriamą paramą reikia didinti bent du ar tris kartus“, – sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Donalda Meiželytė.

Pasak D. Meiželytės, atrenkant projektus, didžiulis dėmesys skirtas bendruomenių veiklos išskirtinumui, tradicijų kūrimui, bendruomeniškumo formų įvairovei, skirtingų grupių (senjorų, šeimų, individualių poreikių turinčių ir kt.) įtraukimui į veiklas. Šiemet konkurso prioritetinė kryptis buvo neformalių veiklų dedikacija Vilniaus 700-mečio šventei, skleidžiant jubiliejaus idėją bendruomenėse „Vilnius: 700 metų jaunas“ – kuriantis, energingas ir savitas.

Bendruomeninės veiklos rėmimo projektų konkurse galėjo dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje registruotos nevyriausybinės organizacijos, kurių nuostatuose numatytos kultūrinės, gyventojų užimtumo, laisvalaikio, gyvenamosios vietovės bendruomenės veiklos ir iniciatyvos.

Kiekvienas projektas savaip unikalus: štai VO vaikų ir jaunimo dienos centras „Mūsų nameliai“ įgyvendins „Nakties skaitymus“ daugiatautei Naujosios Vilnios bendruomenei. Kartu su partneriais – „Knygos teatro“ režisieriumi ir 6 aktorių grupe  – projekto vykdytojai Naujosios Vilnios vaikų ir jų tėvų bendruomenei skaitys pasakas ir legendas bei įgyvendins kitas įdomias veiklas.

Projekte „Senosios Šeškinės sodas – dovana Vilniui“  asociacija „Senoji Šeškinė“ kartu su gyventojais sutvarkys, apželdins ir papuoš viešąsias  erdves, gyvenamąją aplinką, šalia kvartalo esantį Ozo parką bei vykdys kitas veiklas.

Asociacija Lazdynų „Ryto“ bendruomenė surinks pirmųjų šios miesto dalies gyventojų atsiminimus apie Lazdynų savitumą, planuojama surengti Lazdynuose gyvenančių žymių meno kūrėjų darbų parodą miesto galerijoje ir daug kitų projekto „Lazdynų laiškai Vilniui“  bendruomeniškų veiklų.

Iš viso bendruomenių veiklų konkurse šiemet vertintos 77 nevyriausybinių organizacijų paraiškos, Iš viso bendruomenių iniciatyvoms paskirstyta 50 tūkst. eurų.

2022-aisiais finansuoti ir įgyvendinti 22 nevyriausybinių organizacijų projektai. Iš viso bendruomenių iniciatyvoms buvo paskirstyta 50 tūkst. eurų.

2023 METAIS FINANSUOJAMŲ PROJEKTŲ SĄRAŠAS

Nefinansuotų paraiškų rezervinis sąrašas

 


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt