Vilnius kviečia karantino pasivaikščiojimus gamtoje derinti su apsitvarkymu

Karantinas ir masinis aplinkos tvarkymas susibūrus į bendras akcijas – nesuderinami, tačiau niekas nedraudžia apsitvarkyti išėjus pasivaikščioti vienumoje arba bėgiojant su savo keliais artimaisiais. Ypač dabar, kai dauguma stengiasi pasivaikščiojimams rinktis kuo atokesnius gamtos kampelius, kur rečiau užsuka ir aplinkos tvarkytojai, o pavasarį pasimato ne vietoje išmestų atliekų.

Sostinės savivaldybė kviečia vaikštinėjant stabtelėti ir surinkti pamiškės ar pakelės šiukšles arba rinktis ploggingą (šiukšlių medžioklė sportuojant), kai į bėgimą pasiimami šiukšlių maišai, pirštinės ir stabčiojama, surenkant pakeliui pasitaikiusias šiukšles. Taip atokesni parkai ir miesto miškai taps švaresni, o bėgiojantys dar ir papildomų pritūpimų padarys.

Vilniaus savivaldybės Teritorijų tvarkymo poskyrio specialistai pasirengę organizuoti surinktų atliekų maišų išvežimą, jei tai bus Vilniaus miesto (ne rajono) teritorija, o surinktų atliekų maišai bus palikti iš anksto sutartoje privažiuojamoje vietoje arti kelio. Sumanę leistis į „šiukšlių medžioklę“, laikantis visų saugos reikalavimų karantino metu, dėl atliekų išvežimo kviečiami susitarti el. paštu: rasa.razanskiene@vilnius.lt arba paskambinus tel. 211 2135

Pastebėjus didesnius savavalius sąvartynus, paliktus miškeliuose ir parkuose kviečiama pranešti Vilniaus miesto savivaldybei, atsiuntus nuotrauką ir vietovės aprašymą mobiliojoje programėlėje „Tvarkau Vilnių“.

Aptikus tokias tvarkytinas vietas savoje seniūnijoje, nuotoliniu būdu prašoma pranešti seniūnijai https://vilnius.lt/lt/savivaldybe/seniunijos-ir-bendruomenes/

Gyvenkim švariai ir sveikai!