Vandens ir nuotekų projektus sodų bendrijose turi rengti UAB ,,Vilniaus vandenys‘‘

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) frakcija Vilniaus miesto Taryboje įregistravo Tarybos sprendimą, kuriuo siūlo įpareigoti UAB ,,Vilniaus vandenys‘‘ pakeisti Infrastruktūros plėtros objektų reitingavimo metodiką ir numatyti, kad sostinės sodų bendrijose, vandens ir nuotekų tinklų įrengimo techninius projektus įmonė „Vilniaus vandenys“ rengtų savo lėšomis.

Pareiškėjai – sodų bendrijos, norėdamos turėti centralizuotą vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, privalėjo pateikti techninius projektus pagal Bendrovės išduotas prisijungimo sąlygas prisijungti prie esamų vandentiekio ir nuotekų tinklų. Būtent techniniai projektai lemdavo, ar bus skiriama ES parama ir ar įmonė darbus įtrauks į darbų programą. Tačiau, kaip rodo praktika, bendrovei pareiškėjų pateikti techniniai projektai būdavo netikslūs ir tekdavo juos papildyti ar dažnai net rengti iš naujo. kas pareikalaudavo gyventų papildomų lėšų ir laiko. Todėl tikslinga būtų, kad projektų užsakovas ir atlikėjas būtų pati įmonė – „Vilniaus vandenys“. Nes būtent įmonė juos įgyvendina ir yra pagrindinė naudos gavėja, gauna pajamas už savo paslaugas – vandens tiekimą ir nuotekų surinkimą. ,,Tai pagreitintų ir pagerintų projektų įgyvendinimą bei sumažintų rūpesčius sodų bendrijų nariams. Pagaliau centralizuotas vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas turi pasiekti ir sodų bendrijas. Taip būtų geriau ir įmonei, ir gyventojams.‘‘ – sako Laisvės sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas.

Šiai Laisvės sąjungos frakcijos iniciatyvai, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius su valdančiąja dauguma siūlymui nepritarė.

 

Daugiau informacijos:
Artūras Zuokas
Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) pirmininkas
El. paštas: LLS.Liberalai@vilnius.lt