Vilniečiai sumokėjo virš 20 000 eurų už neteisingus mero R. Šimašiaus veiksmus atleidžiant D. Udrį

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) frakcijos narys Vydūnas Sadauskas  Vilniaus miesto Taryboje įregistravo sprendimą, kuriuo siūlo iš Vilniaus miesto savivaldybės mero Remigijaus Šimašiaus regreso tvarka išieškoti virš 20 885,21 eurų, kurie buvo sumokėti dėl mero sprendimu atliktų veiksmų atleidžiant viešosios įstaigos „GO Vilnius“ direktorių Darių Udrį, kurie atlikti pažeidžiant teisės aktų ir susitarimo reikalavimus.

2018 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį, kurioje konstatuota VšĮ „GO Vilnius“ steigėja ir vienintelė dalininkė, savininkė yra savivaldybė, kuriai atstovaudamas meras Remigijus Šimašius 2017 m. liepos 7 d. priėmė potvarkį ir juo nuo 2017 m. liepos 7 d. atleido be priežasčių D. Udrį iš viešosios įstaigos direktoriaus pareigų. Teismas nustatė, kad atleidžiant D. Udrį buvo pažeisti teisės aktai, t. y.  buvo pažeistos darbo sutarties sąlygos dėl įspėjimo termino, dėl ko kilo pareiga mokesčių mokėtojų pinigais savivaldybei atlyginti žalą, kurią vienasmeniu sprendimu sukėlė Remigijus Šimašius. D. Udrys pirmiau buvo atšauktas iš viešosios įstaigos vadovo pareigų  galimai pranešimu facebook‘e, o tik po to ieškant teisinių priemonių, kaip apiforminti apie viešai paskelbtą atleidimą.

 ,,Vilniuje galioja facebook‘o teisė, kuri brangiai kainuoja vilniečiams. Už tai, kad meras atleido ,,Go Vilnius“ direktorių Darių Udrį ne pagal Darbo kodekso ir sutarties reikalavimus, buvo padarytos klaidos, kurios miesto biudžetui kainavo virš 20 000 eurų“, – sakė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) narys Vydūnas Sadauskas. Primename – įstatymas ir teismų praktika numato pareigą atlyginti žalą už pareigūnų vienasmeniškai atliktus veiksmus regreso tvarka. Pavyzdžiui,  Širvintų merė Ž. Pinskuvienė turi kompensuoti virš 22 000 Eur žalos vietos gydymo įstaigai, iš kurios ji neteisėtai atleido vyriausiąją gydytoją, nurodė Vilniaus apygardos administracinis teismas. Teismo sprendimas šiuo metu yra apskųstas.  Meras R. Šimašius dažnai kalba apie politikų atsakomybę, todėl, tikimės, garbingai įvykdys pareigą atlyginti žalą, kuri buvo padaryta jo asmeniniu sprendimu.