Atviras kvietimas jaunimui teikti paraiškas į Rupert rezidenciją 2021 m.

Rupert rezidencijų programa yra skirta Lietuvos ir tarptautiniams meno kūrėjams ir mąstytojams: menininkams, kuratoriams, rašytojams, tyrėjams ir kitų kūrybinių veiklų atstovams. Programa suteikia galimybę 1-3 mėnesius kurti ir gyventi Vilniuje, vykdyti individualius projektus ir įsitraukti į Vilniaus bei regiono šiuolaikinio meno lauką.

Rezidencijų metu dalyviai šalia individualių veiklų taip pat kviečiami prisijungti prie kitų Rupert programų, dalyvauti paskaitose, diskusijose ir kūrybinėse dirbtuvėse su užsienio ir vietos kuratoriais, menininkais, tyrėjais bei patiems tapti mentoriais ir veiklų iniciatoriais Rupert programų rėmuose.

Teikdami paraišką būsimi rezidentai kviečiami nurodyti, ar jų siūlomas projektas Rupert rezidencijai yra orientuotas į naujų kūrinių produkciją, kuriai būtų reikalingos tam tikros medžiagos ir kūrybinės sąlygos, ar į tyrimą. Taip pat apsvarstyti norimą rezidencijos trukmę, atsižvelgiant į tai, ar ketinama pristatyti savo projektą (surengti atviras dirbtuves, seminarą, pokalbį, pristatyti naują meno kūrinį ir t.t.) rezidencijos metu. Ypač svarbu, jog Rupert rezidentai savo projektais siektų įsilieti ir reaguoti į Vilniaus ir viso regiono šiuolaikinio meno lauko procesus, į Vilniaus ir jo apylinkių vietos specifiką bei savo projektuose demonstruotų įžvalgų šiuolaikinio meno metodų įsisavinimą bei su juo supažindintų visuomenę ir meno bendruomenę.

REZIDENCIJOS TRUKMĖ

Individualios rezidencijos gali trukti nuo 1 iki 3 mėnesių, ypatingais atvejais ir ilgesnį laikotarpį. Aplikuojančių prašoma pasiūlyti jiems tinkamą rezidencijos datą ir trukmę, kuri galėtų būti paskirta atsižvelgiant į studijų užimtumą bei tvarkaraštį. Individualiai rezidencijai paraišką gali pateikti ir menininkų kolektyvai (iki 4 žmonių). Tačiau tokiu atveju kolektyvui suteikiama tik viena rezidencijos studija. Rezidencijos vyks 2021 m. sausio 1 d. – birželio 30 d. Kvietimas teikti paraiškas antrajam 2021 m. pusmečiui bus skelbiamas kitų metų pradžioje.

KAIP TEIKTI PARAIŠKĄ

Prašome užpildytą paraiškos formą kartu su CV, portfolio (pristatyti ne daugiau kaip 5 kūrinius ar kūrybinius projektus, nuotraukų skaičius neribojamas) ir paraiškos mokesčio mokėjimo išrašą, siųsti el. paštu residencies@rupert.lt iki 2020 m. gegužės 31 d., sekmadienio vidurnakčio. Prašome visus dokumentus pildyti anglų arba lietuvių kalbomis ir juos atsiųsti kaip vieną PDF dokumentą (bendras dokumento dydis negali viršyti 15 mb).

Taikomas 15 EUR paraiškos administracinis mokestis. Sumokėti galite per PayPal arba banko pavedimu iki gegužės 31 d.

Daugiau informacijos ir aplikavimo anketa: bit.ly/Open_call_2021_LT