Daugiakultūriškumas: pats tikriausias salotų dubenėlis

Ką iš tiesų reiškia būti (keliauti, dirbti, mokytis) daugiakultūrėje grupėje? Ką iš tiesų reiškia būti kultūrinėje įvairovėje – „salotų dubenėlyje“ ir nebematyti ar nebejausti kiekybinio vienos ar kitos kultūros dominavimo? Ką reiškia mokytis tokioje grupėje, kurioje įprastas elgesys, veiksmai ar bendravimas gimtąja kalba netenka reikšmės, kokią turėjo namų aplinkoje? Diskusijos metu atsakymų į šiuos klausimus ieškosime remiantis edukologės dr. Sandros Kairės atliktu fenomenologiniu tyrimu, kurio metu buvo siekiama atskleisti mokymosi daugiakultūrėse grupėse savitumą ir unikalumą.

Diskusijoje kalbėsime apie mobilumo mokymosi tikslais (angl. learning mobility) reiškinį ir jo metu kuriamas simbolines tarpkultūrinio mokymosi kultūrinėje įvairovėje erdves, kurios primena kokonus ir/ar burbulus. Diskusijos metu dr. Sandra Kairė pristatys konkrečių asmenų išgyventas patirtis mokantis daugiakultūrėse grupėse. Aptarsime, kaip tarpkultūrinis mokymasis tokiose grupėse tampa nuolatiniu svyravimu tarp visiško tarpusavio supanašėjimo ir susvetimėjimo tiek su savimi, tiek su kitais.

Renginio pranešėja: Sandra Kairė, Vilniaus universitetas / Vilnius University, Kurk Lietuvai prorgamos projektų vadovė
Renginio laikas: 2019 m. gegužės 23 d., 18 val.
Renginio vieta: Theobromine chocolatier, Vokiečių g. 18A, Vilnius
Renginys nemokamas

—-
Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

Renginys facebook.