Diskusija „Tautiniai simboliai: kaip ateina naujieji ir įsitvirtina istoriniai“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras pradeda atminties kultūrai skirtą ciklą, kurio diskusijose nuo vasario iki gegužės mėnesių bus svarstomi svarbiausi istorijos politikos klausimai.

Pirmoji diskusija vyks vasario 19 d. 17:30 val. Lietuvos nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje. Diskusijos tema – „Tautiniai simboliai: kaip ateina naujieji ir įsitvirtina istoriniai“. Renginyje  bus kalbama apie tai, kaip nauji simboliai (ne)išplinta Lietuvoje, kas lemia jų populiarumą arba kontroversijas, taip pat apie nevienodą istorinių simbolių išpopuliarėjimą.

Kodėl Vytis kviečia netgi užsukti į degalines, o su Gediminaičių stulpais susiduriame rečiau? Kodėl kasmet sausio pradžioje Lietuva suskyla dėl Neužmirštuolės? Kokia ateitis laukia Kardelio, pernai nacionalinio transliuotojo pastangomis tapusio Baltijos kelio simboliu?

Šiuos ir kitus klausimus svarstys Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Mykolo Romerio universiteto politologas Alvydas Medalinskas, Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos departamento analitikas, istorikas Karolis Zikaras ir viešųjų ryšių specialistas, politologas, agentūros „Neue Unica“ strategijos vadovas ir partneris bei įmonės „Fipra Lithuania“ konsultantas dr. Darius Udrys. Diskusiją moderuos visuomenininkė, istorikė, pilietinių projektų sumanytoja ir įgyvendintoja Luka Sinevičienė.

 

Daugiau informacijos apie renginį:

https://lnb.lt/naujienos/5091-vasario-19-d-atminties-kulturos-ciklo-diskusija-tautiniai-simboliai-kaip-ateina-naujieji-ir-isitvirtina-istoriniai

https://www.facebook.com/events/1045901932441474/