Jaunimo informavimo ir konsultavimo plėtra Vilniaus mieste

Vilniaus m. sav. adm. Jaunimo skyriaus komanda inicijavo susitikimą su Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT), Vilniaus jaunimo org. sąjungos „Apskritas stalas“ ir Vilniaus Antakalnio atviro jaunimo centro  „Žalianamis“ atstovais. Susitikimo metu aptartos  jaunimo informavimo ir konsultavimo plėtros galimybės Vilniaus mieste,  kokybinių ir kiekybinių rodiklių svarba vykdant „Eurodesk Lietuva“ bei jaunimo informavimo ir konsultavimo programas. Atnaujintos dvi bendradarbiavimo sutartys tarp Vilniaus jaunimo informacijos centro ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) („Eurodesk Lietuva“, jaunimo informavimo ir konsultavimo programos).

Susitikime dalyvavo: Vilniaus m. sav. adm. Jaunimo skyriaus vedėja Gita Kondrotaitė, Vilniaus m. sav. adm. Jaunimo skyriaus vyr. specialistė Milda Savickaitė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas, jaunimo informavimo ir konsultavimo paslaugų koordinatorė Martyna Verkelytė, Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ vadovas Vidmantas Mitkus.

Jaunimo informavimas ir konsultavimas

Pagrindinis jaunimo informavimo ir konsultavimo (JIK) tikslas yra padėti jauniems žmonėms susiorientuoti visuose jų gyvenimo aspektuose ir skatinti savarankišką sprendimų priėmimą.  Skirtingų galimybių žinojimas yra tik pirmas žingsnis, po kurio seka skirtingų variantų įvertinimas, palyginimas platesniame kontekste ir suderinimas su jauno žmogaus galimybėmis, įgūdžiais ir siekiais. Visiems šie žingsniai yra sudėtingi, ypač jie sudėtingi jauniems žmonėms, kurie dar formuojasi kaip asmenybės ir su jais susiduria pirmą kartą.