Kviečiame į XII–ąjį Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubų ir moksleivių namų festivalį „Mes – Vilniaus vaikai“!

Kviečiame į XII–ąjį Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubų ir moksleivių namų festivalį „Mes – Vilniaus vaikai“. Nuo 2001 m. tradiciškai kas antrus metus Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubai ir moksleivių namai kviečia visus vilniečius  bei  mieto svečius susipažinti su įstaigų organizuojama kūrybine veikla. Šiais metais festivalio renginius skiriame Vilniaus 700-ajam jubiliejui. Festivalio  organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyrius ir Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų asociacija. Pateikiame informaciją apie XII–ojo Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubų ir moksleivių namų festivalio „Mes – Vilniaus vaikai“ renginius.

2022 m. gegužės 6 d. 16.15 val. Teatro ir netradicinių menų dienos dalyviai Vilniaus kameriniame teatre, Konstitucijos 23B, tradiciškai pristatys žiūrovams įvairaus žanro spektaklius, cirko ir kitų netradicinų menų atlikėjų pasirodymus.

2022 m. gegužės 18 d. 16 val. maži ir dideli klubų ir moksleivių namų atlikėjai kvies pasiklausyti jų išraiškingai interpretuojamų muzikos kūrinių Muzikos ir dainų dienoje, kuri vyks Vilniaus vaikų ir jaunimo klube ,,Verdenė“, Ukmergės  g. 220.

2022 m. gegužės 25 d. 16 val. pakviesime į festivalio šokių dieną, kuri vyks Vilniaus lenkų kultūros namuose, Naugarduko g. 76. Energija trykštančius, nuotaikingus šokius dovanos vaikų ir jaunimo klubų ir moksleivių namų šokių kolektyvai.

Vilniaus vaikų ir jaunimo klubuose ir moksleivių namuose nuo mokslo metų pradžios rengiamos dailės darbų parodos. Išrinkti spalvingiausi ir originaliausi darbai bus eksponuojami 2022 m. birželio 1 d. 17 val. atveriamoje parodoje Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, Pamėnkalnio g. 13.

XII–ąjį Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubų ir moksleivių namų festivalį „Mes – Vilniaus vaikai“, skirtą Vilniaus 700-ajam jubiliejui, vainikuos finalinis baigiamasis renginys: vaikų darbelių mugė, dailės parodos – konkurso laureatų parodos pristatymas bei šventinis koncertas, kuris vyks 2022 m. birželio 9 d. 14 val. Vilniaus lenkų kultūros namuose, Naugarduko g. 76.

Svarbus festivalio akcentas, jau tapęs gražia tradicija bus draugystės akcija VAIKAI VAIKAMS, kurios metu vaikų ir jaunimo klubų bei moksleivių namų auklėtiniai savo sukurtas, pagamintas dovanėles, piešinius ir koncertinę programą dovanos Vilniaus vaikų ligoninėse besigydantiems mažiesiems ligoniukams, globos namų vaikams.

Rengdami festivalį nuolat mename vienos iš šio festivalio idėjos autorių žodžius, kurie lieka ypatingai svarbūs ir aktualūs: „Vilniaus ateitis – tai dabartiniai Vilniaus vaikai, po pamokų užveriantys mokyklos duris ir skubantys į klubus, moksleivių namus, meno mokyklas piešti, dainuoti, sportuoti, susirasti naujų draugų, siekiantys tyrame vaikystės lange  atrasti savąjį pomėgį, pamatyti pasaulio grožį, spalvas, išgirsti garsus, trokštantys susirasti savąją erdvę ir tikslą.“ Jolanta Dambrauskaitė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Bendrojo ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė.