Lietuvoje startuoja trečiasis Europos internetinis narkotikų tyrimas

 

30 Europos šalių, tarp jų ir Lietuvoje, startavo Europos internetinis narkotikų tyrimas. Ar vartoji narkotikus? Kokius? Kiek? Kaip dažnai? Tai yra pagrindiniai tyrimo klausimai, kurie leis geriau suprasti narkotikų vartojimo įpročius skirtingose Europos šalyse ir prisidės prie Europos narkotikų politikos kūrimo ateityje. Tyrimą koordinuoja ir rezultatus apibendrins Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (EMCDDA). Apklausa skirta 18 metų ir vyresniems asmenims, vartojusiems bent vieną narkotinę ar psichotropinę medžiagų nors kartą per paskutinius 12 mėnesių. Tyrimu taip pat siekiama įvertinti naujų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo patirtis bei šiuo metu daug diskusijų įvairiose šalyse keliančių CBD ir mažos koncentracijos THC produktų vartojimo tikslus ir paplitimą. Be abejo yra įtraukta ir klausimų, kurie leis geriau suprasti COVID-19 nulemtus narkotikų vartojimo pokyčius.

Klausimynas sudarytas iš modulių: socialinė demografinė informacija, narkotikų vartojimo įpročiai, gydymo prieinamumas, narkotikų prieinamumas (narkotikų kainos, įsigyjamas kiekis, būdai) ir COVID-19 poveikis narkotikų vartojimo įpročiams. Tyrimo išvados papildys turimas žinias apie narkotikų vartojimo įpročius Europoje bei neseniai pradėtą rinkti informaciją apie vartojamų narkotikų kiekius. Šie svarbūs duomenys patobulins rinkos dydžio įvertinimus Europos ir  nacionaliniu lygiu.

Tyrimo vykdytojai užtikrina visišką apklausos anonimiškumą ir tikisi atvirų ir atidžių atsakymų į klausimus. Kaip ir ankstesniais metais, apklausos viešinimą atlieka EMCDDA Reitox tinklo nacionaliniai centrai ir jų partneriai.

Dėl daugiau informacijos kreipkitės [email protected]