Liūties padarinius sostinėje likviduoja visos miesto avarinės tarnybos

Vilniaus miesto gatvėse šiuo metu dirba apie 10 ryte prasidėjusios liūties padarinius tvarkančių ekipažų – daugiau kaip 100 žmonių ir apie 40 technikos automobilių. Nors liūčiai miesto avarinės tarnybos ruošėsi jau iš anksto, tačiau it iš kibiro pilančio lietaus nuotekų sistemos taip greitai surinkti nespėjo. Panašus vandens kiekis sostinėje užfiksuotas 1993 m., šiandien iškrito net 48 milimetrai kritulių.

Šiuo metu Vilniuje užfiksuota apie 60 avarinių situacijų, kurios sėkmingai likviduojamos.

Liūtis sostinėje prasidėjo šiandien apie 5 val. ryto. Miesto tarnybos dirba visu pajėgumu – į likvidavimo darbus išsiųsti ne tik avarinės ekipažai, bet ir kelininkai. Pirmiausia avarinės tarnybos tvarko pagrindines miesto gatves, kuriomis pravažiuoja daugiausiai transporto.

Šiuo metu visos sostinės gatvės yra atidarytos ir pravažiuojamos, Vakariniame aplinkkelyje taip pat dirba darbininkai, tikimasi, kad aplinkkelis bus sutvarkytas per artimiausią valandą. Vandens kiekis aplinkkelyje pakilo dėl nuošliaužos – aplinkkelio šlaituose žolė ir augmenija dar nebuvo suaugusi, gruntas dar nebuvo susigulėjęs, todėl dėl didelio kritulių kiekio nučiuožė gatvės šlaitas, kuris užkimšo nuotekų surinkimo šulinius. P. Vileišio gatvėje lietus išplovė kelkraštį, šiuo metu „Grindos“ kelininkai lokalizuoja avariją, sutvirtindami šlaitą betono skalda.

Visame Vilniaus mieste nuo ryto fiksuoti eismo sutrikimai. Po anksti ryte prasidėjusios audros sutriko šviesoforų darbas 16-oje šviesoforais reguliuojamų sankryžų. Šiuo metu visa šviesoforų veikla yra atkurta. Viešojo transporto maršrutai taip pat dirba pagal grafiką.

Dėl besitęsiančios liūties ryte užfiksuotos eismo spūstys pagrindinėse Vilniaus miesto arterijose: Geležinio Vilko g.; Kareivių g.; T. Narbuto g.; Laisvės pr.; Ukmergės g.; Kalvarijų g.; Pilaitės pr. Visą eismo situaciją nuolat galima stebėti tiesiogiai internetiniame tinklalapyje www.sviesoforai.lt.

Apie avarines situacijas gyventojai gali pranešti tel. 1355 bet kuriuo metu. Patvinusias vietas galima žymėti žemėlapyje http://arcg.is/2ul3OzD arba išmaniąja programėle Waze.