Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė“ vėl atveria duris jaunų kūrėjų idėjų įgyvendinimui!

Netrukus du dešimtmečius minėsiančioje Menų spaustuvės programoje – „Atvira erdvė“ save išbandė daugybė jaunų ir patyrusių režisierių, choreografų, dramaturgų ir kitų šiuolaikinių scenos menų kūrėjų. Daliai jų programos „Atvira erdvė“ metu sukurti darbai buvo debiutiniai, o dalis programos darbų susilaukė ne tik „Auksinių scenos kryžių“ nominacijų, bet ir apdovanojimų.

Praėjusiais metais, programa „Atvira erdvė“ buvo dedikuota šiuolaikiniam gatvės menų žanrui ir šios  programos laimėtojais tapo Kasparo Bujanausko, Liudo Vervečkos, Ingos Juškevičiūtės, Luko Dirsės, Tomo Stonio ir Žiedūnės Dubnikovaitės komanda, kuri vėliau pasivadino „būda.collective“ ir savo darbą „7 minutės“ pristatė festivaliuose SPOT, HELIUM bei „Jauni Jauniems“ programoje.

„Dalyvavimas projekte „Atvira erdvė“ mums nuspalvino visus metus. Pagaliau buvome vietoje, kuri mus priėmė tokius, kokie esam, kad ir kaip saldžiai tai skambėtų. Pagaliau patekome į projektą, kur nereikėjo „kumščiais įrodinėti“, kodėl norime kurti, ką norime kurti ir ką duos ši kūryba. Jei ne šis projektas dabar neturėtume savo pirmagimio kūdikio – šiuolaikinio cirko kolektyvo „būda.collective“, kurį dar tik statome ant kojų ir laukiame nesulaukiame kada jis žengs pirmuosius savo žingsnius. Ši Menų spaustuvės programa leido susitikti su žmonėmis, su kuriais norėjome dirbti: šio projekto metu turėjome galimybę dirbti su dramaturge, scenariste Gabriele Labanauskaite bei teatro režisieriumi Naubertu Jasinsku. Esame dėkingi Menų spaustuvės komandai, jie mus vedėsi ir tebesiveda šiuo nauju keliu, padeda atsakyti į nežinomus klausimus ir nukreipia ten, kur patys nesugalvojame nueiti. Iš tiesų, programa „Atvira erdvė“ padėjo mums formuotis kaip kūrėjams.“ – pasakoja „būda.collective“ nariai.

Kitos 2022-ųjų programos nugalėtojos – Armandos Rudelytės, Mingaudės Kotrynos Zujutės, Vaivos Onos Makūnaitės bei Rugilės Jankauskytės komanda, kuri programos „Atvira erdvė“ metu vystė dokumentinio-vokalinio spektaklio „IŠ|M(i)ESTAS“ idėją, kuri buvo pristatyta SPOT festivalyje bei iniciatyvos „Jauni Jauniems“ metu, Vilniaus Šnipiškių rajone.

„Programa „Atvira erdvė“ yra viena iš nedaugelio, kuri priima jaunų menininkų idėjas ir jomis pasitiki, kad ir kokios keistos jos bebūtų. Menų spaustuvės komanda suteikė mums visokeriopą pagalbą – pakvietė profesionalius mentorius, pavyzdžiui režisierių Joną Tertelį, kurie dalinosi patarimais, padėjo geriau suvokti bei susipažinti su techniniais sprendimais kūrimo metu, suteikė visą reikiamą vadybinę bei finansinę paramą. Kuriant gatvės spektaklį nuolat lydėjo netikėtumai ir nuotykiai – tiek repeticijų tiek spektaklio rodymo eigoje, tačiau jautėme tokį stiprų palaikymą ir ryšį su „Atviros Erdvės“ komanda, kuomet susiduriant su nesklandumais gali jaustis saugiai ir toliau nerti į kūrybinį procesą. Labai skatiname šioje programoje dalyvauti visus tarpdisciplininius teatro kūrėjus, kurie nebijo susidurti su jiems dar neišbandytais žanrais ir eksperimentuoti!“,- savo įspūdžiais dalinasi gatvės spektaklio „IŠ|M(i)ESTAS“ kūrėjos.

„Atvira erdvė“ vėl ieško naujų šios programos dalyvių! 2023 metų programa skirta šiuolaikinio cirko, šiuolaikinio teatro vaikams ir gatvės menų projektams! Tai galimybė ne tik sukurti projektą, bet ir jį pristatyti viename iš Menų spaustuvės rengiamų tarptautinių festivalių: SPOT, HELIUM ar KITOKS.

Visi kūrėjai kviečiami iki kovo 5 d. teikti paraiškas!

Daugiau informacijos apie programą – Menų spaustuvė (menuspaustuve.lt)